17.000-20.000 TL PCH Goat V2 Çok Gürültülü Çalışması

Earwen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
intel core i 5 13400f
Ekran Kartı
Rtx 4060
Arkadaşlar sistemi sonunda aldım ama aldığıma pişman oldum rüzgar tribunleri gibi sistemden ses geliyor.Fan ayarları hakkında vs yardımcı olabilecek var mı?

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
ufak bi videoya çekip streamable yükleyip link atar mısın veya youtube

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
arkada klima yada vantilatör açık gibi sanki cidden çok rahatsız eder :D kasanın arka kapağını aç ve oranın fotoğrafını da yollar mısın fan bağlantıları molex mi pwm mi bakalım molex ise maalesef ayar yapamayız

KS

Earwen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasanın arkası vaziyet bu çok kötü toplamos toplayan arkadaş yarın götürüp iade edecegim

IMG_20231003_023314.jpg

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
1696290190968.png

eğer bunlar fanların girişleriyse anakarta da pwm ucunu takmışlarsa fan kontrol programıyla fanların rpm değerini düşürebiliyor olman gerek bunu indirip program üzerinden dene fan kısmı gözükür kolay zaten

AtillaGunnes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
arkada klima yada vantilatör açık gibi sanki cidden çok rahatsız eder :D kasanın arka kapağını aç ve oranın fotoğrafını da yollar mısın fan bağlantıları molex mi pwm mi bakalım molex ise maalesef ayar yapamayız

hocam bende fazla mı ses

Ekli dosyayı görüntüle 27658
eğer bunlar fanların girişleriyse anakarta da pwm ucunu takmışlarsa fan kontrol programıyla fanların rpm değerini düşürebiliyor olman gerek bunu indirip program üzerinden dene fan kısmı gözükür kolay zaten

hocam msi afterburnerdan ben ayar çektim gene bendeki ses değişmedi boşta aynı ses 1 saat long dark 1 20 dk falan dead by daylight oynadım ısı değeleri çok iyi ama boşta niye bu kadar çalışıyor csgo da da gene aynı şekilde 65 derece üstünü görmedim toplam 3.4 saat oyun oynamışım oyunda bilgisyar noştaki halinden daha düşük ısı değerler ile çalışıyor ve fan sesi hemen hemen aynı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    3.6 MB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    232.3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40

hocam bende fazla mı ses
ya aslında fiyatına göre normal sesi ama rahatsız ediyordur tabi, sistem boştayken fan devrini düşürmek için de fan kontrolcülü fan kitleri var gamepower 3x12 gibi 800 liraymış fiyatı sesi büyük ölçüde azaltır sistem boştayken de tamamen kapatabilirsiniz 3 kademeli ayarı var sizin kasada ki ses seviyesi bu dediğim fanın 2. seviyesi ile 3. seviyesi arasında bir yerlerde gürültülü yani bütçe varsa düşünülebilir

hocam bende fazla mı ses

hocam msi afterburnerdan ben ayar çektim gene bendeki ses değişmedi boşta aynı ses 1 saat long dark 1 20 dk falan dead by daylight oynadım ısı değeleri çok iyi ama boşta niye bu kadar çalışıyor csgo da da gene aynı şekilde 65 derece üstünü görmedim
fanların pwm bağlantısı yok anakarta o yüzden oradan yaptığın ayarlar önemsiz her zaman full devirde çalışıyor fanlar dediğim gibi kontrolcüsü bulunan bir fan kiti almak tek çare ısı değerleri iyi

AtillaGunnes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
ya aslında fiyatına göre normal sesi ama rahatsız ediyordur tabi, sistem boştayken fan devrini düşürmek için de fan kontrolcülü fan kitleri var gamepower 3x12 gibi 800 liraymış fiyatı sesi büyük ölçüde azaltır sistem boştayken de tamamen kapatabilirsiniz 3 kademeli ayarı var sizin kasada ki ses seviyesi bu dediğim fanın 2. seviyesi ile 3. seviyesi arasında bir yerlerde gürültülü yani bütçe varsa düşünülebilir

fanların pwm bağlantısı yok anakarta o yüzden oradan yaptığın ayarlar önemsiz her zaman full devirde çalışıyor fanlar dediğim gibi kontrolcüsü bulunan bir fan kiti almak tek çare ısı değerleri iyi

öneriniz var mı hocam ve sadece kontrölcü alsam fanları kontrol edebilir miyim bu arada oyunda ısınma sıfır tek sınıntı boşta çok çalışması bu arada ekran kartı fanı dan dönmüyor boştayken onu nasıl ayarlayabilirim ?

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
öneriniz var mı hocam ve sadece kontrölcü alsam fanları kontrol edebilir miyim ?
yok kontrolcüler genelde fanlarla optimize oluyorlar kit halinde dediğim fan kitini alabilirsin bende de aynısı var sistem boştayken kapatıyorum oyundayken 1. seviyede sessiz çalışıyor çok yüksek grafikli oyundaysam da 2. seviyeye falan alıyorum kumandasından rgbsini hızını her şeyini kontrol edebiliyorsun

AtillaGunnes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
yok kontrolcüler genelde fanlarla optimize oluyorlar kit halinde dediğim fan kitini alabilirsin bende de aynısı var sistem boştayken kapatıyorum oyundayken 1. seviyede sessiz çalışıyor çok yüksek grafikli oyundaysam da 2. seviyeye falan alıyorum kumandasından rgbsini hızını her şeyini kontrol edebiliyorsun

Hocam vatan bilgisayarı yarın arayıp bir sorucam ne yapabiliriz diye uyumlu bir kontrolcü varsa onu alsam daha mantıklı olmaz mı kasadaki fanlar güzel sadece dönme hızı sıkıntı

ŞU İŞE YARAR MI HOCAM

şu nasıl hocam işe yarar mı

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Hocam vatan bilgisayarı yarın arayıp bir sorucam ne yapabiliriz diye uyumlu bir kontrolcü varsa onu alsam daha mantıklı olmaz mı kasadaki fanlar güzel sadece dönme hızı sıkıntı

ŞU İŞE YARAR MI HOCAM

şu nasıl hocam işe yarar mı
valla kesin bir şey diyemem şansını denemen lazım amazondan bulursan böyle bir ürün öyle al uymazsa iade edersin markalar genelde kendilerine özel kontrolcüler çıkarıyor rampage öyle bir şey yapmadıysa uyması gerek

AtillaGunnes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
valla kesin bir şey diyemem şansını denemen lazım amazondan bulursan böyle bir ürün öyle al uymazsa iade edersin markalar genelde kendilerine özel kontrolcüler çıkarıyor rampage öyle bir şey yapmadıysa uyması gerek

tamadır reis saol

AtillaGunnes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Kasanın arkası vaziyet bu çok kötü toplamos toplayan arkadaş yarın götürüp iade edecegim

Ekli dosyayı görüntüle 27657

Reis sonuç nedir ? İade ettin mi veya fanları ayarlayabildin mi ? Pazartesi günü bende vatan götüreceğim kasayı fanların sesinden dolayı ya fan kontrolcü alacağım ya da fanları kontrol edilebilir fanlar ile değiştireceğim

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Arkadaşlar sistemi sonunda aldım ama aldığıma pişman oldum rüzgar tribunleri gibi sistemden ses geliyor.Fan ayarları hakkında vs yardımcı olabilecek var mı?
bios ayarlarından fanların çalışma hızını kısabiliyorsunuz normalde onu denediniz mi hocam?

KS

Earwen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Reis sonuç nedir ? İade ettin mi veya fanları ayarlayabildin mi ? Pazartesi günü bende vatan götüreceğim kasayı fanların sesinden dolayı ya fan kontrolcü alacağım ya da fanları kontrol edilebilir fanlar ile değiştireceğim
İade edemedim normal böyle çalışıyor dediler en iyisi yeni bir kasa almak diye düşünüyorum

bios ayarlarından fanların çalışma hızını kısabiliyorsunuz normalde onu denediniz mi hocam?
denedim ama olmadı ya ben beceremedim ya da ayarlanmıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri