PCH Venom IV Sıkıntıları Bitmiyor

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
1 - Valoranttan çıkınca Discordun 4 5 Saniye Donması
2 - Ekran kartı coil whine sorunu, oyun açınca oluyor.
3 - Normalin Altında FPS (Örnek olarak normalde youtubede izlediğim testlere göre forzada Ultrada 120 FPS Civarı almam lazımken 80-90 FPS Almam) Oyunlara göre değişiyor normalin 20 30 FPS Altı.
3 - GTA 5' de VSYNC kapatınca Benchmarkte sürekli takılması.
4 - Oyunlardan atmalar: Mesela Forza horizon 5, CS-GO Ayar değiştirirken, MSİ After Burner Açıkken Valorantta ALT-TAB yapınca.
5 - Forza Horizon 5 Modifiye kısmında birşeyler seçerken donması.
6 - Battlefield 5,1 Video sahnelerinde Yavaşlamalar ve dalgalanmalar.

Bu hatayı 2 kere aldım.
unknown.png

Son düzenleme:

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Memtest86+ ile usb'den boot ederek ram testi yapınız.

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
ne yapmayı dusunuyorsunuz ben yarın konusup garantiye yollayacagım

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Garantiden birşey çıkacağını düşünmüyorum maalesef
Mail attım sinerjiye bu konular hakkında normalin altında FPS, Coil Whine, Oyundan atma, Donmalar Felan yazdım olanları, Verdiği Cevap :D, Coil Whine, Donma, Atma dan bahsetmemiş bile.
1652035447635.png

Bunu yazdıktan sonra forzadan bir kere daha donup attı :D şaka gibi.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
Mail attım sinerjiye bu konular hakkında normalin altında FPS, Coil Whine, Oyundan atma, Donmalar Felan yazdım olanları, Verdiği Cevap :D, Coil Whine, Donma, Atma dan bahsetmemiş bile.
Ekli dosyayı görüntüle 792
Bunu yazdıktan sonra forzadan bir kere daha donup attı :D şaka gibi.

Windows sürümünü siz mi kurdunuz bilgisayara yoksa kurulu mu geldi? Oyunlardan atma problemi sistemsel de olmayabiliyor. Nerede ikâmet ediyorsunuz? İstanbul'daysanız ofise gelin. Araç varsa misafir edelim bakalım sisteme tek tek.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Windows sürümünü siz mi kurdunuz bilgisayara yoksa kurulu mu geldi? Oyunlardan atma problemi sistemsel de olmayabiliyor. Nerede ikâmet ediyorsunuz? İstanbul'daysanız ofise gelin. Araç varsa misafir edelim bakalım sisteme tek tek.
Aydında Oturuyorum Araçta Yok çok isterdim gelmeyi, Windows Ve Driverler Kurulu Geldi Sonradan birşey yapmadım.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Üzüldüm bu duruma. Temiz bir format atarak sıfırdan kurulum yapsak iyi olacak. Elinizde flaş bellek varsa bir windows format dosyası hazırlayabilir misiniz?
Windows Format Dosyası Derken Anlamadım Flasha Windowsmu kurucam yani.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Evet windows dosyalarını flaşa atıp format atacaksınız sisteme.
Format atınca Windows Siliniyormu, Flashbellekte Windows temiz Kurulu vardı, baştan windows kurucam yani öylemi anladım, windows dosyaları atma derken ne demek istediniz anlamadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Standart Windows format işlemi yapacaksınız ve evet format aşamasındaki disk ekranında diskleri silip biçimlendirirseniz Windows vs. her şey silinecektir.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
@OceanLaB Hocam aşağıdaki yeri sadece önerilen yapınca güncel diyor isteğe bağlı önerilen + isteğe bağlı yapınca güncelleme geliyor bunu güncelliyimmi yoksa önerilen halinde kalsınmı ?
1652042338964.png

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
@OceanLaB Hocam aşağıdaki yeri sadece önerilen yapınca güncel diyor isteğe bağlı önerilen + isteğe bağlı yapınca güncelleme geliyor bunu güncelliyimmi yoksa önerilen halinde kalsınmı ?
Ekli dosyayı görüntüle 812

Güncelleyin hocam. Ardından sisteme reset atın ve tekrar deneyin. Sonrasında eğer sıkıntı devam ederse bir aşama daha kaldı. DDU ile tüm driveri kaldırıp, AMD'nin web sitesinden driver indirip özel olarak kuracağız. Software üzerinden kurulan driverlar maalesef sıkıntı çıkartabiliyor bazen.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Güncelleyin hocam. Ardından sisteme reset atın ve tekrar deneyin. Sonrasında eğer sıkıntı devam ederse bir aşama daha kaldı. DDU ile tüm driveri kaldırıp, AMD'nin web sitesinden driver indirip özel olarak kuracağız. Software üzerinden kurulan driverlar maalesef sıkıntı çıkartabiliyor bazen.
Güncelledim reset attım oyunda fps hala aynı hiç değişmedi.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Hocam en son çaremiz sıfırdan kurulum. Temiz bir format atıp, tekrar sistemi kurmak lazım. Çevrenizde var mı format atabilecek birisi? Windows 10 pro kurup denememiz lazım.
Hocam DDU ilede sürücüyü silip tekrar kurdum FPS'te bir fark olmadı, galiba o format işlemini deniyicem son çare oda olmazsa ne yapıcam bilmiyorum artık

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri