Çözüldü Pci-e 3.0 slotuna taktığım ssd değerleri normal mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AiR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İyi günler ,

Pcie 3.0 x4 slotuna pcie 4.0 destekli olan Kingston FURY Renegade marka 500gb nvme m2 ssd taktım 7300/3900 MB/s sıralı okuma/yazma oranlarına destek verdiği yazıyor. Pcie 4.0 slotuna takılı olarak internette yapılan testlerde gördüğüm kadarı ile ortalama 7100/3700 MB/s hızlarına ulaşabilmiş. Ben pcie 3.0 x4 slotuna taktığımdan max 3,940MB/s veri transfer hızı olması gerekiyor. Bir önceki jenerasyon slota taktığımdan değerleri nettekiler ile karşılaştıramıyorum kafam karıştı . Sanki tüm değerlerim düşük gibi geldi bana. Test, ayarlardan nvme seçili olarak ve varsayılan profilde yapıldı. Test sonuçlama göre ssd performansı nasıl acaba , olması gerekenden daha düşük mü performans veriyor yoksa değerler normal mi ? Bir sıkıntı var derseniz iade edeceğim . Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• CrystalDiskMark_20230108012201.jpg
    CrystalDiskMark_20230108012201.jpg
    44.3 KB · Görüntüleme: 6

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam tam olarak anlamadım ama eğer 4.0 ürünü 3.0 a takarsanız 3.0 ın desteklediği en yüksek hızı alırsınız.

• Beğen
Reactions: AiR
KS

AiR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam tam olarak anlamadım ama eğer 4.0 ürünü 3.0 a takarsanız 3.0 ın desteklediği en yüksek hızı alırsınız.
Benim demek istediğim aldığım ssd'yi internette hiç kimse gen3.0 slotuna takıp test etmemiş . herkes gen4 slotuna takıp test etmiş ve ortalama 7k/3.7k civarı test sonuclar almış. Şimdi ben bunu gen 3 slotuna taktıgımdan hız karşılaştırması yapamadım , kafam karıştı. Gen3 slotunda nvme ssd kullanıp test yapan arkadaşlar, aldığım test sonuçlarını anlarlar diye sormak istemiştim. İlginiz için teşekkürler.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Benim demek istediğim aldığım ssd'yi internette hiç kimse gen3.0 slotuna takıp test etmemiş . herkes gen4 slotuna takıp test etmiş ve ortalama 7k/3.7k civarı test sonuclar almış. Şimdi ben bunu gen 3 slotuna taktıgımdan hız karşılaştırması yapamadım , kafam karıştı. Gen3 slotunda nvme ssd kullanıp test yapan arkadaşlar, aldığım test sonuçlarını anlarlar diye sormak istemiştim. İlginiz için teşekkürler.
gen3 yuvasına gen4 ssd taktığınız için tam performans alamıyorsunuz mağlesef

• Beğen
Reactions: AiR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri