Performans çok düşük yardım

systemdown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim laptopum dell inspiron n5110  özeliikleri: intel i5 2450m  8 gb ram  nvidia gt 525m

tüm oyunlarda fazla düşük fps alıyorum en kötü oyunda bile çok düşük fps alıyorum şuana kadar gördüğüm en yüksek fps 30 oda bazen genelde 20 oluyor fps dropları saymıyorum bile ısınıyor diye soğutucu koydum altına değişmedi termal macun felan komple temizlettim gene aynı

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
RE: PERFORMANS FAZLA DÜŞÜK

öncelikle defalarca söyledik konu başlıkları ve konularda caps lock acıp yazmayın arkadaşlar. konuyu editlemen gerekiyor başlığını düzelt. sorununla alakalı olarak hangi oyunda o fpsi aldığın önemli oyunların sistem gereksinimlerine bak karşılaştır.
ve her durumda tüm driverlarını güncelle.
sistemin hali hazırda çok iyi bir sistem eğil onu da söylemeliyim bu sistemle fpslerine değil kasıp kasmadığına bakmalısın. Nedense fps sayar olduk önceden oyunu kasmadan oynatır mı derdik şimdi 50 60 fps görelim istiyoruz

KS

systemdown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

konuyu nasıl editleyebilirim birde ben bu sistemle gta 5 oynadıklarını duydum bi sitede sabit 30 fps ile birde kasma derken ne demek istediniz bazı yerlerde kötü bazı yerlerde iyi deniyor bu sisteme bence günümüze göre çok kötü ile orta arası birde bu sorun tüm oyunlarda oluyor örnek: team fortress 2,csgo,ace assault combat horizon,how to survive,half dead,payday 2,no more room in hell

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13

düzenle deyip gelişmiş düzenlemeyi seçeceksiniz. Şu bir yalan ne oynarsanız oynayın sabit 30 fps diye bişey olamaz oyun sahnesine göre 40 da olur 15 de. ben doom da 200 fps de görüyorum 145 de. witcher da 120 fps de görüyorum 55 de. Anlatabiliyormuyum birileri çıkıp konuşuyor ama dayanak yok. tamam o değeri görmüştür ya da genel anlamda o civarda dalgalanma vardır ama sabit kalmaz. bazı oyunlarda fps sabitleme vardır bu da max ulaşılacak fpsi işaret eder.kasma derken şöyle söyliyim biz vaktinde fps nedir bilmezdik bile tek derdimiz akıcı oynatıyor mu buydu. baktık kasıyor ayarları düşürürdük. şimdi hem yüksek ayaralar hemde yüksek fps isteniyor ama sistem buna el vermiyor.geçen bir yere yazdım witcher ortalama 75-85 arası fps alıyorum diye 1070 vs var. adamın teki gelmiş ben 950 ile alıyorum onu demiş. Yahu arkadaşım hangi ayarlarda açtın ve bunu sürekli mi görüyosun yoksa boş alanda gökyüzüne mi baktın da gördün. Hadi onu da geçtim gir bir şehrin içine aç video kaydını göster tüm ayarları oyna oyununu görelim kaç fps çıkacak. Demem o ki sırf bir kere gördü diye ben o kadar alıyorum diyen insanlar var. İnanmayın bunlara.

Neredeyse senin sistemin

Adamda belirli kasmalar oluyor ayarları da göstermiş. Senin ram fazla ve video kaydetmeyeceksin burdan da kazancın olur. En düşüğe al ayarları fpsi dert etme akıcı oynatıyorsa gerisini boşver. Bir de her şey ekran kartı değil.işlemci ram ram hızları cl si. ekran kartının frekansları,işlemci frekansları, harddisk okuma yazma hızları vs vs bir ton şey fpsi etkiler bu yüzden kimseyle kıyaslama kendini pc önünde temiz kullan güncel tut akıcılığa bak.

KS

systemdown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

saol ama oyunda işte fpsyi geçtim takılmalar oluyor arada buna bir çözüm yokmu yav heryerde baktım yok

hani düşün cs 1.6 da bile öyle akıcı değil

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Söyleyebileceklerimiz kısıtlı şeyler gerisi donanıma bakar:
Win 7 daha iyi olabilir
Ccleaner gibi prgramlar sürekli temiz tutabilirsiniz
Disk birleştirmeyi mutlaka her hafta yapın daha sık da olabilir
tüm driverları güncel tutun
Kullanmayacağınız tüm programları kaldırıp fazla yükü atın

KS

systemdown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc zaten win 7 oyun oynayacaksam zaten asla win 7 den başkasını kullanmam 

ccleaner ı deneyeceğim

disk birleştirme derken ne demek istediniz ?

tüm driverları sürekli güncelliyorum

kullanmayacağım programlarıda kaldırmayı deneyeceğim

Fatih Arslanoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çncelikle Selamun Aleyküm Şöyle Bir Yorumunuzu Gördüm De Merak Ettim" Şu bir yalan ne oynarsanız oynayın sabit 30 fps diye bişey olamaz" Derken Vertical Sync(V-SYNC) hakkında bilginiz yokmu ? Mesela Fps 120 den 55 e birden düşerse aşırı derecede Drop olur kasılma hissedersiniz Vsync de iyi sistemlerde devreye giriyor vede Ya 60'a Yada 30Fps'e kitler.

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kardeş eğer alalı 1 sene olduysa veya garanti hala devam ediyorsa servise ver bi içini temizlesinler

eğer garantisi yoksa egzoz fanlarını cpu gpu macunlarını yenile bi temiz format çek sonra bide ssd yeni gibi olur

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Fatih Arslanoğlu' Alıntı:
Çncelikle Selamun Aleyküm Şöyle Bir Yorumunuzu Gördüm De Merak Ettim" Şu bir yalan ne oynarsanız oynayın sabit 30 fps diye bişey olamaz" Derken Vertical Sync(V-SYNC) hakkında bilginiz yokmu ? Mesela Fps 120 den 55 e birden düşerse aşırı derecede Drop olur kasılma hissedersiniz Vsync de iyi sistemlerde devreye giriyor vede Ya 60'a Yada 30Fps'e kitler.

Seni ayakta alkışlıyorum :) Güzel kardeşim benim bahsettiğim nee senin söylediğin ne. soruyor A kişisi sistemim bu kaç fps alırım B oyununda ? C kişisi şu ana kadar görebildiği max fpsi değeri olan X sayısını söylüyor. A kişisi de aaa öyle alınıyor demek diyor ancak oynarken bakıyor ki X sayısı Y oldu hatta Z oldu. Hani diyor ben neden alamıyorum X'i! Bilmem anlatabildim mi :)
Gelelim senin dediğine yani fps sabitleme, max degeri 30 da yada 60 da tutuyor iken aksiyon sahnelerinde aynı mı kalıyor ? i7 6700k msi gtx 1070 x 16 gb 13 cl ram 550/530 SSD sistemimle 60 sabitleyici olan oyunda 55-60 arası oynayabiliyor. Al bide burdan yak bakalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri