Yardım Ping Sorunu

Virox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk olarak internetim KabloNet (Türksat) kullanıyorum CBW-383Z4 Modem kullanıyorum ve bufferbloat test ediyorum 70-100 arası ping oluyor 30-50 arası isterdim hatta Türk sunucular bile öyle 40-50 ping alıyorum canımı sıkıyor bu durum nasıl çözebiliriz ne ayar yapabiliriz lütfen yardımcı olun

anti Türksat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çopsat bu ne bekliyorsun modemde kendi hız limitini koymana bile izin vermez
Screenshot_2023-12-21-16-03-53-708_com.android.chrome.jpg

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Bende kablonet VDSL kullanıyorum, bende de ping yüksek, online oyun oynamadığım için önemli olmuyor benim için.

CoLFX

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Cat 6 kablosu ile pcye direk bağlayın modemim üstünde bulunan wps tuşuna basılı tutarak wifi kapatıp deneyin birde

anti Türksat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende kablonet VDSL kullanıyorum, bende de ping yüksek, online oyun oynamadığım için önemli olmuyor benim için.
Packet loss ve lag spike yasamasam sorun yok olsun.Turk telekomlu bir arkadaşıma gidip online oyun açıyorum ,oynuyorum bir sorun yok.
Ama bu çöp docsis olduğu zaman hep sıkıntı kablolu kablosuz farketmiyor

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Packet loss ve lag spike yasamasam sorun yok olsun.Turk telekomlu bir arkadaşıma gidip online oyun açıyorum ,oynuyorum bir sorun yok.
Ama bu çöp docsis olduğu zaman hep sıkıntı kablolu kablosuz farketmiyor
Modem ile ilgisi yoktur hocam, bende de Keenetic hero DSL var, türknet de ping iyiyken kablonet de yükseldi. Fiyat uygun olmasa çekilecek dert değil.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
İlk olarak internetim KabloNet (Türksat) kullanıyorum CBW-383Z4 Modem kullanıyorum ve bufferbloat test ediyorum 70-100 arası ping oluyor 30-50 arası isterdim hatta Türk sunucular bile öyle 40-50 ping alıyorum canımı sıkıyor bu durum nasıl çözebiliriz ne ayar yapabiliriz lütfen yardımcı olun
Bufferbload için varsa modeminizin qos ayarını yapın. Onun harici ping ayrı, sizin bağlantı kalitenize ve iss'in portlarına göre de değişir. Kablolu bağlantıda bakın sonuçlara. En iyi hizmeti altyapı sahibi verir. Türk Telekom'dan hizmet alırken 36ping alıyordum, Türknet 42 . Kablonet'in altyapısı ise de onların bağlantı tipi farklı oluyor galiba genelde, uydu kablosu gibi bir kabloları var.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2023-12-22 172417.png
    Screenshot 2023-12-22 172417.png
    500.7 KB · Görüntüleme: 4

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri