PSU Kurulumu Nasıl Yapılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hdyslgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar selamlar,

PC topladım az çok anlarım diye başkasına bırakmadım kendim montajladım. Her şey iyi güzel ama PSU'dan çıkan kabloları tam anlamıyla yerleştiremedim. PC açıldı ama gelişi güzel birleştirdim bunun bir rehberi falan yok mu? Çok karışık. CPU'dan çıkan kabloları ekran kartına takabildim.

8+4 pin vardı anakartta sadece 8'i takabildim falan.

• PSU model: Sharkoon Slientstorm 850w

Moderatörün son düzenlenenleri:

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Hocam sen ne yaptın yahu !? Öyle olur mu hiç bilen birine sorup yapacaksin belki de aldığın PSU Watt değeri sistemine yeterli bile değil eğer daha fazla çalıştırmaya devam edersen bütün kasayı kökten yakabilirsin. Benim önerim youtube dan araştırıp yapman eğer olmuyorsa ve İstanbul'da yaşıyorsan alacaksın kasanı müsait ise ler PC hocası ofisine gideceksin dediğim gibi harcadığın bütün para boşa gitmeden kapat sistemi ve güç kablosunu sistemden çıkar.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,061
Ben anlamadım olayı CPU kablolarını nasıl GPU'ya taktınız? Binlerce TL verilen cihazlara keşke tecrübeniz olmadan kurmasaydınız. Zarar gelse garanti kapsamı dışında kalacak. Tekrardan cebinize zarar. Şuan ne durumda sistem?

KS

hdyslgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
PC ci doğru takmışsın dedi
Baya karışıktı emin olamadım zaten ondan buraya yazdım
Şükür sorun çıkmadı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CPU ve GPU kablolarının soketleri pin yapıları farklı nasıl taktınız bende Taner bey gibi oraya takıldım. Güç olarak bileşende CPU ve GPU 12V alır güç kaynağından güç olarak sorun yok yani ama soketler farklı olur nasıl becerdiniz çözemedim.

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
CPU ve GPU kablolarının soketleri pin yapıları farklı nasıl taktınız bende Taner bey gibi oraya takıldım. Güç olarak bileşende CPU ve GPU 12V alır güç kaynağından güç olarak sorun yok yani ama soketler farklı olur nasıl becerdiniz çözemedim.
Konuyla alakasız ama OceanLaB taner aydos mu hocam.

Can Akbaş

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
602
baya basit aslında youtubede videoları var yapabilirsin kendine güven yapamazsan bilen birinden yardım iste

KS

hdyslgz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ben öyle yaptığımı düşünmüşüm de yok doğru takmışım emin olmak istedim götürdüm bakıp geri yolladılar :) şuan da çalışıyor sorunsuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Anladım, sorun olmadığına sevindim.

Bir sorun kalmadığına göre konuyu kapatıyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri