PTT Ürünüm Gümrüğe Takıldı

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Selam Arkadaşlar,

Ben 2 hafta önce yurt dışından champion helmets'ten motorsiklet kaskı ve vizörü aldım bugün elime gümrük haber kağıdı geldi ve gümrüğe takıldığı söylendi buraya kadar problem yok fakat yaşadığım yere bağlı olan gümrük şubesini aradığım da ürünümü gümrük müşaviri ile alabileceğimi söyledi ama kapıda ki adam öyle bir şey demedi bilgisi olan yardımcı olursa çok makbule geçer.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Şöyle işliyor süreç;

İlgili şubeye gidiyorsunuz. Derdinizi gümrük müşaviri odada bekliyor tek tek çağırıyor, ona anlatıyorsunuz. Biraz acındırın kendinizi çok fiyat çıkmasın diye, ona göre insiyatif kullanarak cüz-i bir miktarda fiyat çıkartıyorlar.

Sonra gidip vezneye bunu ödeyip, dekontu teslim edince ürünü alabiliyorsunuz. İlgili şubeye gitmeden ürünü alamazsınız.

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Şöyle işliyor süreç;

İlgili şubeye gidiyorsunuz. Derdinizi gümrük müşaviri odada bekliyor tek tek çağırıyor, ona anlatıyorsunuz. Biraz acındırın kendinizi çok fiyat çıkmasın diye, ona göre insiyatif kullanarak cüz-i bir miktarda fiyat çıkartıyorlar.

Sonra gidip vezneye bunu ödeyip, dekontu teslim edince ürünü alabiliyorsunuz. İlgili şubeye gitmeden ürünü alamazsınız.
Herhangi farklı bir işlem yapıyor muyum peki hocam? Direk istenen belgeri götürüp vergilerini ödeyip alabiliyor muyum 150 euro muhabbeti var çünkü.

A Shadow Falls

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Şöyle işliyor süreç;

Kafasına göre bir fiyat mı belirliyor gerçek mi bu adalet nerde

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
PTT'de 150 Euro üzeri de işlem oluyor diye biliyorum. Olmazsa gümrük müşaviri tutmak gerekiyor maalesef.
Umarım oluyordur hocam yani aradığımda PTT gümrüğü müşavir lazım dedi bende şunu düşünüyorum madem müşavir lazım neden haber kağıdı ile gümrüğe gitmemi istiyorlar.

cancan1135

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Umarım oluyordur hocam yani aradığımda PTT gümrüğü müşavir lazım dedi bende şunu düşünüyorum madem müşavir lazım neden haber kağıdı ile gümrüğe gitmemi istiyorlar.
1 mayıstan itibaren yurt dışı(sadece ürün bedeli) 150 euro ve üzeri alışverişlerde gümrük çekim işlemleri yaptırmak gerekiyor onuda gümrük çekim işlemleri yapan müşavirlikler var yazdığınızdan net birşey anlayamadım fakat gümrük müşaviri tutturabilirler oda malesef yorucu ve pahalı bir süreç vekaletname çıkarmanız lazım, bir sürü vergi kalemi depo kalemi ekliyorlar vs vs en iyisi gidin pttye kendiniz bir görüşün

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
1 mayıstan itibaren yurt dışı(sadece ürün bedeli) 150 euro ve üzeri alışverişlerde gümrük çekim işlemleri yaptırmak gerekiyor onuda gümrük çekim işlemleri yapan müşavirlikler var yazdığınızdan net birşey anlayamadım fakat gümrük müşaviri tutturabilirler oda malesef yorucu ve pahalı bir süreç vekaletname çıkarmanız lazım, bir sürü vergi kalemi depo kalemi ekliyorlar vs vs en iyisi gidin pttye kendiniz bir görüşün
Tahmini ne kadar ücret çıkartırlar hocam gümrük müşavirleri?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri