PXE- E05 BOOT HATASI

onurlu94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar HP Pavilion dv6276ea Media Center Notebook PC serisi laptop var pc açınca pxe-e05 boot hatası veriyor... hardisk görüyor windows logo geliyor sonrası yok donuyor hardisk çıkarınca aynı hata var hardisk %100 hatası yok baktırdım  acil yardım !!! şimdiden teşekürler :D

KS

onurlu94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
Bios  ayarlarını sıfırlayip tekrar dene

Onu yaptım gine olmadı

[font=HPRegular, arial, sans-serif]Benim HP Pavilion dv6249ea önyükleme her zaman ben şu mesajı alıyorum:[/font]

[font=HPRegular, arial, sans-serif]"Intel Boot Agent GE v.1.2.28 PXE E05 başlatılırken:. LAN adaptörünün yapılandırması bozuk veya başlatılmamış Boot Agent devam edemiyor."[/font]

E

expert

Guest
Format atarken onarma seçeneği ile sistemi onarın düzelecektir büyük bir ihtimal

KS

onurlu94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kardeşim o ekran bile gelmiyor :D düşün hata aslında şuda;

Intel Boot Agent GE v.1.2.28 PXE E05 başlatılırken:. LAN adaptörünün yapılandırması bozuk veya başlatılmamış Boot Agent devam edemiyor.

Initializing Intel Boot Agent GE v.1.2.28 PXE-E05: LAN adapter's configuration is corrupted or has not been initialized. The Boot Agent cannot continue."

PXE-E05: EEPROM checksum error.
This message is displayed if the NIC EEPROM contents have been corrupted. This can happen if the system is reset or powered down when the NIC EEPROM is being reprogrammed. If this message is displayed the PXE ROM will not boot.

PXE-E05:. EEPROM sağlama hatası NIC EEPROM içeriği bozulmuş, bu ileti görüntülenir. Sistem sıfırlamak veya NIC EEPROM yeniden programlanıyor edilirken kapatılırsa, bu durum oluşabilir. Bu mesajı görüntülenirse PXE ROM açılmayacaktır.

nıc nasıl düzelticem onu bilmiyorum

E

expert

Guest
Pc nin sitesinden bios driverı indir flash Belle ge at
Driver direk at içine klasör veya başka yerde olmasın biosa girip oradan Q flash veya bununla ilgili bir şey yazar her pc de farklı olduğu için kesin bir şey diyemiyorum
Oradan flash daki dosyayı gösterir güncelleme yaparsın olmazsa servisle görüşmen lazım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri