Soru Q-Flash Görmüyor.

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
@OceanLaB

Taner abi müsaitsen ve forumda 'da aktifken birşey sormak istiyorum '' Gigabyte H510M H '' seri anakartını kullanıyorum ben abi BıOS güncellemesi yapmak istiyorum F8 olarak gözüküyor sistem bilgisinde ben bu BıOS versionu F16 olarak yapmak istiyorum

Resmi sayfasından indiriyorum dosyayı USB'ye atıyorum BıOS ayarlarından Q-Flash'a geliyorum USB okuyor anakart ama içine attığım dosya gözükmüyor abi FAT32 ile format attığım halde değişen bir şey maalesef olmuyor. Bu konuda ne yapmam lazım.?

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
rarla birliktemi atıyorsun rardan çıkartıp klasörün içine at öyle dene

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
USB'nin direkt anadizinine çıkarıyorsun değil mi dosyaları?
USB içeriğinin görüntüsünü atabilir misin windowsda

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Screenshot_37.jpg

Dosya listesi bu şekilde usb içinde bunlar varmı bir kontrol et. Farklı bir usb portundan veya farklı bir usb içine atıp denermisin.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Baksa usb bellekte deneme şansın var mı?
Kullandım USB'de 3.0 var hocam 3.0 portuna takıyorum Anakart USB'yi okuyor ama attığım dosyayı görmüyor. diğer Portlara da taktım gene olmuyor.

USB'nin direkt anadizinine çıkarıyorsun değil mi dosyaları?
USB içeriğinin görüntüsünü atabilir misin windowsda
Onu eve gidince atacağım USB yanımda değil.

Ekli dosyayı görüntüle 17211

Dosya listesi bu şekilde usb içinde bunlar varmı bir kontrol et. Farklı bir usb portundan veya farklı bir usb içine atıp denermisin.
Evet İsmail abi attığın dosyalar ile bire bir aynı oradan bir tek F16 Dosyasını alıp USB'nin içine atıyorum. Lakin sonuç gene aynı oluyor.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
422
Anakart revizyonunuz farklı olabilir. Gigabyte H510M H modelinin farklı revizyonlara göre farklı Bios yazılımları var.

İlk olarak anakart üzerinde yazan revizyon numarasını kontrol edin.

Örneğin; "Rev 1.3" yazar anakart üzerinde.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Anakart revizyonunuz farklı olabilir. Gigabyte H510M H modelinin farklı revizyonlara göre farklı Bios yazılımları var.

İlk olarak anakart üzerinde yazan revizyon numarasını kontrol edin.

Örneğin; "Rev 1.3" yazar anakart üzerinde.
Rev 1.1 bektim ona ben.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
422
KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
F16'yı nereden indirdiniz.

Burada son sürüm F14 görünüyor.

F16 Vardı baktığım da ya şimdi de bulamıyorum onu ki görselde de bıraktım '' H510MHF16 '' Yazıyor yanlış bir dosya indirsem normal olarak, Anakart modelinin adı çıkmaz ki.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
@İsmail @OceanLaB @Sahuraka @Çağdaş Işık
Güncellemeyi bir türlü yapmadım hala anlamış değilim FAT32'le bile USB'ye formatladım sonuç gene ayını. Vazgeçtim BİOS güncellemek den bende..

Ama bir şey sormak istiyorum, BİOS güncelleme yapmasak ileride büyük sorunlara yol açar mi? Bu durum.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,504
@İsmail @OceanLaB @Sahuraka @Çağdaş Işık
Güncellemeyi bir türlü yapmadım hala anlamış değilim FAT32'le bile USB'ye formatladım sonuç gene ayını. Vazgeçtim BİOS güncellemek den bende..

Ama bir şey sormak istiyorum, BİOS güncelleme yapmasak ileride büyük sorunlara yol açar mi? Bu durum.
Sanmıyorum çıkacağını eğer yaptirmk isterseniz bir bilgisayarci ortalama 20 30 tl ye yapar gibi

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Sanmıyorum çıkacağını eğer yaptirmk isterseniz bir bilgisayarci ortalama 20 30 tl ye yapar gibi
Yani yakın bir zamanda yeni bir donanım parçası almayacağım güncelleme yapa bilseydim iyi olurdu da vardır bunda bir şey bakalım.

Birde bildiğim kadarı ile '' BİOS güncellemek yeni alınan donanımları stabil çalışmasına sağlıyordu '' galiba yanlış bilmiyorsam eğer.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,504
Yani yakın bir zamanda yeni bir donanım parçası almayacağım güncelleme yapa bilseydim iyi olurdu da vardır bunda bir şey bakalım.

Birde bildiğim kadarı ile '' BİOS güncellemek yeni alınan donanımları stabil çalışmasına sağlıyordu '' galiba yanlış bilmiyorsam eğer.
Olabilir bi araştırayım

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,504

Bios u güncellemek şart diyorlar hem stabile hemde guvenli calismasini sağlarmış eğer oturduğunuz yerde yağmur yağma riskiniz varsa yapmayın bios guncellemesi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri