R3 1200AF sistem 32 saniyede açılıyor

C1ade

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 11 yüklü bilgisayarımın açılması 32 saniye sürüyor. Sİstem özelliklerim;
R3 1200AF
1050ti
8x2  16gb ram
a320mh anakart
256gb ssd 560/520

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sorunuzu tam olarak anlamadım. Eğer hız olarak şikayetiniz varsa 30 sn. gibi süreler normal bir açılma süresi. Zaten genelde 10 ila 40 sn. kadar sürer. Sistemdeki yüklü açılışta çalışan yazılımlara bağlı tamamen bu süre.

KS

C1ade

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc açılırken başlayan 1-2 uygulama var sadece onun haricinde birşey açılmıyor. Bir kaç kişiye sordum daha hızlı olmalı diyorlar. Bilgisayarımın düzeyinde başka bilgisayarlara baktığımda 20 sn altında açılıyor.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorunuzu tam olarak anlamadım. Eğer hız olarak şikayetiniz varsa 30 sn. gibi süreler normal bir açılma süresi. Zaten genelde 10 ila 40 sn. kadar sürer. Sistemdeki yüklü açılışta çalışan yazılımlara bağlı tamamen bu süre.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Şöyle ki genel olarak söylediğim gibi başlangıçta çalışan program ve servis hizmetleri hızı değiştirebilir. Ayrıca Windows + BIOS güncellemeniz varsa yapın. Bunlarda olumlu yansıyacaktır.

Eğer çok dert ettiyseniz ki 30sn 'den 20sn civarına düşürmek bu kadar önemli mi bilemiyorum ama başlata msconfig yazın ve Sistem Yapılandırmasınız açın. Buradan hizmetler sekmesine gelin ve Tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutusunu onayladıktan sokra listede kalan hizmetlerden ana sistem bileşenleri yani NVIDIA/AMD ve AĞ + Ses kartı gibi şeyler haricinde gördüğünüz kullanmadığınız bir şey varsa kutusunun onayını kaldırın ve Uygula/Tamam seçeneklerini kullanıp sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sistem açılışında çalışması gereken programları Görev Yöneticisinden kapatın. Sonra ihtiyacınız olursa açacağınız uygulamaların başta çalışması şart değil.

Ayrıca Windows 11 'de hala duruyor mu emin değilim ama Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri konumuna girip sol menüden Güç düğmesinin yapaklarını seç ayarına girin. Açılan pencerede Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir yazısına tıklayın ve aşağıdan Hızlı başlatmayı aç kutusunun onayı kaldırıp Değişiklikleri kaydet butonuna basın ve bu şekilde deneyin.

Başka önerim yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri