R5 5500 termal macunla elimde kaldi

Oflunun50tonu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İşlemciyi yuvaya oturdum ve üstüne fanı taktım sonra görüntü gelmeyince çıkarayım dedim çıkarken hiç aklıma gelmedi direkt soketen çıktı ama işlemci pinleri düz bir sıkıntı yok ama halen görüntü gelmiyor ama kart a320mk bios güncellemesi yaptım bios dan internet üzerinden yaptım

furkangorur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
124
işlemci pinleri sağlam mı? sağlam değilse soğuk bir su tavsiye ederim. Pinler sağlamsa termal macun ya fazla sürülmüş ya da az.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Anakart sökülürken bağlantıs yerlerine zarar verdi mi diye kontrol edin.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Dediğinize göre anakart ve işlmecide sorun yoksa kablo ekran kartına takılı mı, ekran kartı pinlerinde boş yer var mı, kasayı kabloyla beraber olmazsa televizyon ya da başka monitörde deneyin.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Başka kablo ve monitör ya da televizyonda denediniz mi?

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Tam emin olmamız için hem anakartı hem de işlemciyi tam fotoğraf paylaşma imkanınız varmı? Biosun hangi sürümü yüklü bir de onu paylaşırsanız daha iyi olur.Bir de bios nasıl güncellendi,kim güncelledi,hangi işlemci ile güncellediniz?

KS

Oflunun50tonu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Usta ryzen 5 2600 guncelledin sonra r5 5500 aldım taktım görüntü veriyor bilgisayar tekrar götürdüm son sürüm yaptırdım yine taktigimada görüntü alamadım

ekran kartina taktigina emin misin hdmi veya dp yi
Anakart üzerinde görüntü alamayi denedim olmadk ekran kartını taktım olmadı hiç bir türlu yok olmuyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İmkanınız varsa eski işlemciyi tekrar takıp deneyebilir misiniz? Belki işlemci sorunludur ya da bios güncellemesinde sorun olmuştur. Tekrar bios yüklenerek çözülebilir ya da diğer ayarları kontrol etmek için fırsat vermiş olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri