R9 270X - GTA 5

Emre Yalvaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar,

Test için kullandığım bir sistem var elimde. Bu sistemde Sapphire marka r9 270x ekran kartı var ve gerçekten çok iyi performans gösteriyor. Fakat GTA 5 oynarken sıcaklıkları merak ettim ve 75 derece olduğunu gördüm. Very High- High ayarlarında. Bu sizce normal mi ?

KS

Emre Yalvaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
ekran kartı için normal bir değer macunlarını yeniledin mi

Yok aldığımdan beri yenilemedim. Bu şekilde kullanmam bir zarara yol açmaz değil mi ? Taş çatlasın 76 derece görüyor en fazla. Fanlarda %65 'deyken.

Boşta da 38 42 arası.

Ahmet Doğukan G.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Yalvaç' Alıntı:
Expert' Alıntı:
ekran kartı için normal bir değer macunlarını yeniledin mi

Yok aldığımdan beri yenilemedim. Bu şekilde kullanmam bir zarara yol açmaz değil mi ? Taş çatlasın 76 derece görüyor en fazla. Fanlarda %65 'deyken.

Boşta da 38 42 arası.

Yüksek ayarlarda oynuyorsun oldukça normal. Bu şekilde kullanman zarara yol açmaz ancak sürekli ısınması iyi bir şey değil.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer aşırı sıcak geliyorsan sana fan devir ayarını %100 yaparsın bu sıcaklığı biraz daha düşürür ama oynama saatine görede değişir uzun oyun oynayan biri isen fan ömürleri daha çabuk biter.

KS

Emre Yalvaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum :)

Yüksek ayarlarda oynuyorsun oldukça normal. Bu şekilde kullanman zarara yol açmaz ancak sürekli ısınması iyi bir şey değil.

Sürekli ısınmasından kastınız nedir acaba ?

onur.firatt' Alıntı:
Eğer aşırı sıcak geliyorsan sana fan devir ayarını %100 yaparsın bu sıcaklığı biraz daha düşürür ama oynama saatine görede değişir uzun oyun oynayan biri isen fan ömürleri daha çabuk biter.

Yok normalde bu tür değerlerle pek ilgilenmem bir bakayım dedim. Herhalde daha önce değerleri kontrol etmediğimden dolayı biraz fazla geldi :) Fanı otomatikte bıraktım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri