Radeon VEGA 3 ile Valorant Oynayabilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sheriff1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba hocam,

Benim bilgisayarım HP 255G7 olarak geçiyor. Sistemin içerisinde 3. nesil amd ryzen 3-3200 u var max işlemci hızı 3.5 GHz var. Ekran kartı olarak amd radeon vega 3 var ekran kartı hafızası 512 mb. Bellek hızı 2666 MHz. Ayrıca bilgisayarımda 4 gb ram var.

Valorant indirsem ve çözünürlüğü en düşüğe alsam kaç fps alırım?

Bir de bilgisayarda yavaşlama görülür mü cevaplarsanız sevinirim hocam.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
merhaba hocam benim bilgisayarım HP 255G7
işletim sistemi olarak 3. nesil amd ryzen 3-3200 u var max işlemci hızı 3.5 GHz
ekran kartı olarak amd radeon vega 3 var ekran kartı hafızası 512 mb
bellek hızı 2666 MHz
ekran çözünürlüğü 1366x768
bilgisayarımda 4 gb ram var
valorant indirsem ve çözünürlüğü en düşüğe alsam kaç fps alırım
bir de bilgisayarda yavaşlama görülür mü cevaplarsanız sevinirim hocam
Düşük Ayarlarda 50-60Fps Alırsın Diye Düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Yukarıdaki video fikir verecektir. 7 ay öncesine ait ama online tabanlı bir oyun olduğu için stabilizasyonu şuan nedir oyunun bilemiyorum. Sadece fikir verebilir video.

Ayrıca 4GB RAM modülünüz var ki APU sistemlerde çift bellek doğrudan FPS arttıran bir durumdur. Videoda ki sistemde çift bellek var ve o FPS değerleri çift bellek sistemde alınan değerler. Bunu bilerek değerlendirme yapın.

KS

sheriff1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Yukarıdaki video fikir verecektir. 7 ay öncesine ait ama online tabanlı bir oyun olduğu için stabilizasyonu şuan nedir oyunun bilemiyorum. Sadece fikir verebilir video.

Ayrıca 4GB RAM modülünüz var ki APU sistemlerde çift bellek doğrudan FPS arttıran bir durumdur. Videoda ki sistemde çift bellek var ve o FPS değerleri çift bellek sistemde alınan değerler. Bunu bilerek değerlendirme yapın.
4 gb ram takarsam fps'in artacağını düşünüyorum ama bilgisayarın diğer sistemleri de düşük herhangi bir uyumsuzluk olur mu
başka birinin yorumunda görmüştüm 2. taktığı ram belleği kabul etmemiş bilgisayar öyle bir şey olur mu olursa neden kaynaklanır biliyor musun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cihazın maksimum 16GB RAM desteği var. 2 soket var ki birisi dolu 4GB RAM ile. Birebir aynı özelliklerde veya aynı belleği takarsanız sorun olasılığı minimuma iner.

KS

sheriff1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cihazın maksimum 16GB RAM desteği var. 2 soket var ki birisi dolu 4GB RAM ile. Birebir aynı özelliklerde veya aynı belleği takarsanız sorun olasılığı minimuma iner.
tek aklıma takılan soru kaldı peki bilgisayar genelinde herhangi bir yavaşlama olur mu
(bilgisayarda herhangi bir oyun vs. yüklü olan bir şey yok)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
RAM ile alakalıysa bu sorunuz sisteminizdeki RAM ile uyumsuz bir RAM kullanmazsanız bir sorun yaşamazsınız. Genel olarak sistemin hızını soruyorsanız sistemde SSD disk yoksa SSD disk ile genel işleyişi hızlandırabilirsiniz. Oyunda FPS artışı vs. olmaz SSD disk sadece sistemi hızlandırır.

KS

sheriff1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RAM ile alakalıysa bu sorunuz sisteminizdeki RAM ile uyumsuz bir RAM kullanmazsanız bir sorun yaşamazsınız. Genel olarak sistemin hızını soruyorsanız sistemde SSD disk yoksa SSD disk ile genel işleyişi hızlandırabilirsiniz. Oyunda FPS artışı vs. olmaz SSD disk sadece sistemi hızlandırır.
teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri