Ram değişikliği sonrası açılmayan sistem!

umutegn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar bilgisayarımda 2 slot var ancak bir ram takılı cpu-z den baktığımda 4 gb single yazıyor ramde bu rami söküp yerine 2 adet 4x2 8 gb ram takıyorum ancak bilgisayarım çalışmıyor ramler sağlam eminim yardım edebilir misiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Ram değişikliği sonrası açılmayan sistem!

Öncelikle anakartın BIOS 'unun sıfırlandığından emin olun. Önceki RAM için kaydedilmiş ayarları uygulamaya çalışıyor olabilir sistem. Daha sonrasında yine işe yaramazsa kullandığınız RAM modüllerini tek tek deneyin tüm soketlerinizde bakalım sonuç değişecek mi. Son olarak anakartınızın marka modelini ve şuan takmaya çalıştığınız belleklerin bilgilerini paylaşın bakalım bir uyum sorunu mu var.

KS

umutegn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ram değişikliği sonrası açılmayan sistem!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Öncelikle anakartın BIOS 'unun sıfırlandığından emin olun. Önceki RAM için kaydedilmiş ayarları uygulamaya çalışıyor olabilir sistem. Daha sonrasında yine işe yaramazsa kullandığınız RAM modüllerini tek tek deneyin tüm soketlerinizde bakalım sonuç değişecek mi. Son olarak anakartınızın marka modelini ve şuan takmaya çalıştığınız belleklerin bilgilerini paylaşın bakalım bir uyum sorunu mu var.

ramlerim bu modelden 2 adet 

anakartım ise

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Anakart bilgisine ulaşamadım. 8440 bilgisi var ama 8444 modelinin bilgisi yok. Bana cihazınızın model adını paylaşır mısınız. Cihazın arkasında önünde bir yerde yazıyor olması gerek.

KS

umutegn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

MODEL RTL8723DE

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Cihaz çok mu eski ondan mı bilemiyorum ama detay özelliklerine hiçbir yerde erişemedim. Birde RTL8723DE adında bir Realtek ağ kartı var onunla karışıyor sonuçlar oda tuhaf.

8GB RAM desteğinin altında bildiğim eski bile olsa pek cihaz yok ama siz dediklerimi bir deneyin işe yaramazsa duruma göre değerlendirme yaparız.

KS

umutegn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ram değişikliği sonrası açılmayan sistem!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Cihaz çok mu eski ondan mı bilemiyorum ama detay özelliklerine hiçbir yerde erişemedim. Birde RTL8723DE adında bir Realtek ağ kartı var onunla karışıyor sonuçlar oda tuhaf.

8GB RAM desteğinin altında bildiğim eski bile olsa pek cihaz yok ama siz dediklerimi bir deneyin işe yaramazsa duruma göre değerlendirme yaparız.

BU ŞEKİLDE BAKMA ŞANSINIZ VAR MI

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Tamamdır bu oldu işte. Maksimum 8GB DDR3 1600MHz RAM desteği var cihazın. 4+4 GB 1600MHz linkteki ürün uyumlu bir problem yok bunda. Siz dediklerimi deneyin duruma göre bakalım.

KS

umutegn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Reis dediklerimi yaptım ancak bu seferde capslock yanıp sönüyor intermetten baktım ram sorunu falan yazmışlar ama öyle bir şey olma şansı yok taptaze ramler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

RAM 'in sıfır olması fark etmiyor ürün arızalı olabilir yada ürünün içindeki yongayı sisteminiz reddediyor olabilir. Şuan aldığınız Capslock uyarısı bir donanım arızası anlamına geliyor. Büyük ihtimalle söylediklerimden birisi oluyor. HP desteğe bir yazın sonuç alamayabilirsiniz eski cihaz olduğu için ama belki cevap verirler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri