Ram, İşlemci ayrımı yapıyor mu?

HarryHuR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bazı işlemciler, RAM'lerin hangi yüzeyinde bellek modülü olduğuna göre okuyup okumayabiliyor. Bununla ilgili bir uyumsuzluk söz konusu olabilir.

KS

MadLover68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğiniz olay işlemciyle alakalı, yani demem şu ki ben o rami alırsam intel işlemci tanımayacak veyahut da yarısını mı görecek?
Şimdiye kadar böyle garip bi olay duymamıştım ki duyanlar da çook nadir ve kesin emin değil olaydan, geri iadesi var ürünün olmazsa bile yine satarım bi şekilde aynı fiyatına elimde intel Q6600 var deneyeceğim gelince haberdar edeceğim, bu ramlerin yarısını mı yoksa tamamını mi görüp görmediğini, alıp deneyip tecrübesi olan pek insan yok sanırım.

HarryHuR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MadLover68' Alıntı:
Dediğiniz olay işlemciyle alakalı, yani demem şu ki ben o rami alırsam intel işlemci tanımayacak veyahut da yarısını mı görecek?
Şimdiye kadar böyle garip bi olay duymamıştım ki duyanlar da çook nadir ve kesin emin değil olaydan, geri iadesi var ürünün olmazsa bile yine satarım bi şekilde aynı fiyatına elimde intel Q6600 var deneyeceğim gelince haberdar edeceğim, bu ramlerin yarısını mı yoksa tamamını mi görüp görmediğini, alıp deneyip tecrübesi olan pek insan yok sanırım.

Elimde Q9400 işlemci var, tek yüzeyinde bellek modülü olan ramlerin yarısını görüyor :)

KS

MadLover68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Linkteki ürünü sipariş etmiş bulundum, çarşamba günü elime gelir büyük ihtimalle Q6600 var deneyeceğim olmazsa geri iade ederim ya da 70-80 tl satarım alıcıya işlemcisini sorar denetirim olursa satarım :)

Sayın HarryHuR, tek yüzeyinde bellek modülü derken bi örnek gösterebilir misiniz? Fotoğraflı olarak rica etsem.
Demek istediğiniz tek modül; tek parça 4 GB olmasıysa eğer böyle bi saçmalık cidden anlaşılacak gibi değil, anakart sıkıntı çıkarsa görmese anlarım da işlemciler üretilirken acaba bunu nasıl hesaplamışlar, sonuçta tek modül, tek parça olarak birsürü ram var 2 GB tek parça, 4 GB, 8GB gibi gibi gider bu.

HarryHuR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[attachment=131]
MadLover68' Alıntı:
Linkteki ürünü sipariş etmiş bulundum, çarşamba günü elime gelir büyük ihtimalle Q6600 var deneyeceğim olmazsa geri iade ederim ya da 70-80 tl satarım alıcıya işlemcisini sorar denetirim olursa satarım :)

Sayın HarryHuR, tek yüzeyinde bellek modülü derken bi örnek gösterebilir misiniz? Fotoğraflı olarak rica etsem.
Demek istediğiniz tek modül; tek parça 4 GB olmasıysa eğer böyle bi saçmalık cidden anlaşılacak gibi değil, anakart sıkıntı çıkarsa görmese anlarım da işlemciler üretilirken acaba bunu nasıl hesaplamışlar, sonuçta tek modül, tek parça olarak birsürü ram var 2 GB tek parça, 4 GB, 8GB gibi gibi gider bu.

Bellek modülleri RAM'in sadece tek bir yüzeyinde mevcut, diğer yüzeyi düz ve boş.

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    8.5 KB · Görüntüleme: 72
KS

MadLover68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işte aradığım cevap buydu çok teşekkür ederim hocam, ama işlemcinin bunu destekleyip desteklemediğini nereden bakabiliriz?

HarryHuR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denemeden maalesef bilemezsin, çok saçma biliyorum ama özellikle quad serisinde bu böyle :)

Ben de Quad sever biriyimdir uzun süre quad sistem kullandım hala bir adet sistemim mevcut :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri