Soru Ram Kaynaklı Bilgisayarda Yavaşlık..!!! (Sizce Alsam Mı Bunu..?!)

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Benim Bilgisayar Tam Manasıyla Antika Ama Malesefkine İdareten De Olsa Belli Bir Süre Daha Kullanmam Gerekiyor Bu PC'yi Ama Ram'ler Bana Yetmiyor (4 Slot x 2Gb 1333Mhz DDR3).
Şuanda Elimde Bulunan Ramleri Çıkartıp Yerine Yoksa,

Sizce Hangisini Alıp Takmak Daha İyi, Bunu Soruyorum Çünkü Elimdeki Ram'ler 1333Mhz Alacaklarım 1600Mhz.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Benim Bilgisayar Tam Manasıyla Antika Ama Malesefkine İdareten De Olsa Belli Bir Süre Daha Kullanmam Gerekiyor Bu PC'yi Ama Ram'ler Bana Yetmiyor (4 Slot x 2Gb 1333Mhz DDR3).
Şuanda Elimde Bulunan Ramleri Çıkartıp Yerine Yoksa,

Sizce Hangisini Alıp Takmak Daha İyi, Bunu Soruyorum Çünkü Elimdeki Ram'ler 1333Mhz Alacaklarım 1600Mhz.
Anakartınız nedir? 4x2gb 8gb ram yerine sadece Mhz yüksek tek kanal 8gb takmak pek bir şey fark etmez. 16gb yaparsan muhtemelen fark eder ama orda da 2x8gb desteklemeyebiliyor eski anakartlar, 4x4gb daha garanti olur çalışması için, anakart modelini yazın, maksimum ne destekliyormuş bir bakmak lazım.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Anakartınız nedir? 4x2gb 8gb ram yerine sadece Mhz yüksek tek kanal 8gb takmak pek bir şey fark etmez. 16gb yaparsan muhtemelen fark eder ama orda da 2x8gb desteklemeyebiliyor eski anakartlar, 4x4gb daha garanti olur çalışması için, anakart modelini yazın, maksimum ne destekliyormuş bir bakmak lazım.
Hewlett Packard HP Compaq 8200 Elite CMT PC Hocam..
Ayrıca Mhz Yüksek 8Gb Değil 3x2gb + 8Gb Yaparım Gibisinden Söyledim Yanlış Yazdıysam Kusura Bakmayın Ama 2x8gb Alırsam Diğer Bütün Hepsini Çıkarmam Gerekiyor Çünkü Bildiğim Kadarıyla Max 1600Mhz 16gb Destekliyor Diye Biliyorum.
dcdcdc.png

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Biliyorum Ölü Konuyu Uyandırıyorum Ama Bi Soru Sormam Gerek..
Bu 2x8 Olan Ramler Single Olarak Geliyor Lakin İnternette Araştırdığım Kadarıyla Dual Olanı Yani /16 Olanı Birazcık Zor Bulunuyormuş Bu DDR3'lerde Şimdi Bu 2x8 /8 Single Ram Olan Satıcıdan Alsam Dual Olanlarla Nasıl Bir Farkı Var Single İle Ve Bu Kingstone Ram'leri Nasıl Kontrol Edebilirim Originalliğini..?!

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Hocam Ben Bu Ram'lerin Originalliğini Nasıl Test Edebilirim Bir Program Vsr Var Mı?!

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri