Ram Mi SSD Mi Almalıyım?

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Selam Dostlar,

Sistemim:

- ASUS STRİX GAMİNG EDT. RX 560
- RYZEN 3 1200
- HYPERX 8 GB 2666MHZ
- B350M-A
- 1TB HDD
- 650W PSU

Arada sırada mouse takıla takıla gidiyor kasıyormuş gibi kullanımlarda veya sıcaklıklarda sorun olmadığını gördüm neden oluyor olabilir disk %100 perf. ve sağlıkta ram kullanımı ise %65 civarında hep disk kullanımı da opera falan girince baya yükseliyor bunu ram veya ssd alarak çözebilir miyim?

Ekli dosyalar

• 44.PNG
    44.PNG
    50.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 77.PNG
    77.PNG
    52.7 KB · Görüntüleme: 8
  • 123.PNG
    123.PNG
    51.2 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Ram almanı öneririm SSD yerine zaten 1TB HDD var. Şu an 8GB Ram çok yetersiz kalıyor sistemler için. SSD geçersen windowsun biraz daha hızlanır işlemlerini daha erken halledersin belki hdd'de olmasından kaynaklı takılmaların geçecek fakat bu sefer ramden takılmaların başlayacaktır. Bence Ram daha öncelikte tabi daha iyi bilenler vardır öneri yapsınlar.

Son düzenleme:
KS

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ram almanı öneririm SSD yerine zaten 1TB HDD var. Şu an 8GB Ram çok yetersiz kalıyor sistemler için.
mouse da takılmalar oluyor kullanımlara baktığımda da %70 ram %10 civarı disk kullanımı alıyor bu sorunu ram çözer ise bu ram benim sisteme uyar mı

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
mouse da takılmalar oluyor kullanımlara baktığımda da %70 ram %10 civarı disk kullanımı alıyor bu sorunu ram çözer ise bu ram benim sisteme uyar mı
Aynı modellerde bile tarih oynayınca sıkıntılar çıkabiliyor. Farklı marka farklı Mhz ne olur hiç bir fikrim yok

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
HDD'nin çalışma saati ve sağlık durumu da önemli bir etken. Kontrol edip burada paylaşabilirsen daha net bir yönlendirme yapılabilir.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
programını kurup hdd okuma ve yazma hızlarınıza bakıp bizimle paylaşabilirmisiniz ? HDD hızları da düşük gibi geldi. Bütçeniz uygunsa ram ve ssd nin her ikisini de sisteminize eklemenizi öneririm bu kesinlikle tüm sistemi rahatlatır.

KS

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
programını kurup hdd okuma ve yazma hızlarınıza bakıp bizimle paylaşabilirmisiniz ? HDD hızları da düşük gibi geldi. Bütçeniz uygunsa ram ve ssd nin her ikisini de sisteminize eklemenizi öneririm bu kesinlikle tüm sistemi rahatlatır.
tabi ki hemen yapıp atıyorum

KS

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
yapabilirsen 2666Mhz 8GB+ en azından sadece windowsu kurabileceğin bir SSD almanı öneririm.
Selamlar,
HDD'nin çalışma saati ve sağlık durumu da önemli bir etken. Kontrol edip burada paylaşabilirsen daha net bir yönlendirme yapılabilir.
23131321.PNG

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
o zaman şuanlık SSD alıp geçeyim indirimde falanda 2x8 dual alırım
Hocam indirimde 2 tane ram alacaksınız ama hocalarım belirtmiş o sistem 3200 MHz kaldırmaz, bulabilirseniz sizin ramin birebir aynısından bir tane daha alın. Diğer türlü indirimde bulacağınız ürünler genelde 3000-3200 MHz oluyor alsanız da kullananayacaksiniz

KS

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hızlarınız hdd için gayet iyi görünüyor. @EymenO. hocamın dediği gibi aynı ramden 1 tane daha edinmeniz iyi olur önceliği ram den yana kullanın, daha sonrada en azından bi 120gb lık ssd ile daha da hızlandırabilirsiniz sisteminizi.
çok pardon yanlış bilgilendirme yapmışım bende takılı olan ram 3200 mhz ymiş fakat 2666 da çalışıyor anakart yüzünden bunun aynısını buldum alsam 2 side 2666 da çalışır herhalde tekken çalışıyorsa dual olunca da çalışır herhalde :D

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
çok pardon yanlış bilgilendirme yapmışım bende takılı olan ram 3200 mhz ymiş fakat 2666 da çalışıyor anakart yüzünden bunun aynısını buldum alsam 2 side 2666 da çalışır herhalde tekken çalışıyorsa dual olunca da çalışır herhalde :D
Yani çalışmaması için bir engel göremedim hocam şaşkınlıkla çalışır cevabını veriyorum :D
İmkan varsa b450 geçmenizi de öneririm sizin anakarti satıp upgrade yapabilirsiniz.

KS

quadfz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Yani çalışmaması için bir engel göremedim hocam şaşkınlıkla çalışır cevabını veriyorum :D
İmkan varsa b450 geçmenizi de öneririm sizin anakarti satıp upgrade yapabilirsiniz.
aslında sistemi satmak istiyorum da ne kadar eder onu bilemiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri