Ram Önerisi

pyro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar, 4 yıldır kullandığım ramimi değiştirmek istiyorum. Bazen windows da ve oyunlarda takılmalar oluyor. Belki alacağım ram sorunu çözer. Aynı zamanda işim gereği çoklu tarayıcı kullanıyorum 16gb yetersiz kaldığı da oluyor. 2x16 ddr4 oyun performansını az da olsa arttıracak sağlam ram arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

Ryzen 5600
MSI RTX 4060 Ti Gaming X 8gb
MSI B450M A Pro Max anakart

Ek olarak güncel ram im 2x8 3000mhz cl16 corsair vengeance lpx

KS

pyro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
AIDA 64 Extreme ram benchmark sonuçları böyle çıktı

Ekli dosyalar

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    69.2 KB · Görüntüleme: 9

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Selam arkadaşlar, 4 yıldır kullandığım ramimi değiştirmek istiyorum. Bazen windows da ve oyunlarda takılmalar oluyor. Belki alacağım ram sorunu çözer. Aynı zamanda işim gereği çoklu tarayıcı kullanıyorum 16gb yetersiz kaldığı da oluyor. 2x16 ddr4 oyun performansını az da olsa arttıracak sağlam ram arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

Ryzen 5600
MSI RTX 4060 Ti Gaming X 8gb
MSI B450M A Pro Max anakart

Ek olarak güncel ram im 2x8 3000mhz cl16 corsair vengeance lpx
Merhaba bütçeniz nedir ?

Son düzenleme:

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Aynısının 8+8ini kullanıyorum hocam bir sıkıntı yaşamadım gayet iyi ramler.

Bu ramin gecikme değeri daha düşük bütçenizin de epey altında buna da bakabilirsiniz.

Kendi fikrimi söylemem gerekirse bütçeniz 16+16lık kombinasyona göre biraz daha fazla eğer çok zorlanmassanız,

(Gecikme değeri ilk attığım linktekiyle aynı CL 16 gecikme yönünden daha iyidir.)
Sistemi 64 GB yapıp çok uzun yıllar Ram probleminden kurtulabilirsiniz tabi ne kadar gerek var onu siz bilirsiniz ben bütçenize göre söylüyorum seçim sizindir.

KS

pyro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Aynısının 8+8ini kullanıyorum hocam bir sıkıntı yaşamadım gayet iyi ramler.

Bu ramin gecikme değeri daha düşük bütçenizin de epey altında buna da bakabilirsiniz.

Kendi fikrimi söylemem gerekirse bütçeniz 16+16lık kombinasyona göre biraz daha fazla eğer çok zorlanmassanız,

(Gecikme değeri ilk attığım linktekiyle aynı CL 16 gecikme yönünden daha iyidir.)
Sistemi 64 GB yapıp çok uzun yıllar Ram probleminden kurtulabilirsiniz tabi ne kadar gerek var onu siz bilirsiniz ben bütçenize göre söylüyorum seçim sizindir.
İkinci attığınız rami alacağım sanırım. Çok da uçmaya gerek yok bence 32 fazlasıyla yetecektir. Teşekkür ederim öneri için.

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İkinci attığınız rami alacağım sanırım. Çok da uçmaya gerek yok bence 32 fazlasıyla yetecektir. Teşekkür ederim öneri için.
Rica ederim. Bence de 2. Daha mantıklı gecikme değeri bazından şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

KS

pyro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam ilk siteden siparişi vermiştim, halen onaylandı olarak görünüyor:rolleyes:

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hangi site tam olarak link atabilir misiniz?

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam kurban bayramı tatili dolayısıyla olabilir veya yoğunluk vardır ben size tebilon linki atmadım akakçe linki attım ama tebilon güvenilir markadır son zamanlarda baya piyasadalar. Yarın zaten tatil bitiyor yüksek ihtimal yarın gönderilir hem hafta sonundayız onun için de normaldir.

KS

pyro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ram geldi rgb si falan hoşuma gitti :) Pc daha hızlandı sanki fps droplar yok artık

Ekli dosyalar

• yeniram.png
    yeniram.png
    69.1 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri