Ram sorunu

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba benim pc de "Kingston 99U5403-034. A00LF "modeli 4 GB ram takılı. 8 GB  yapmak istiyordum. hepsiburadadan "Kingston ValueRam 4 GB 1333 MHz DDR3 Ram (KVR13N9S8/4)" model 4 GB ram aldım. Eski ram in yanına taktım pc yi açtığımda devamlı kısa aralıklarla süren bip sesi gelmeye başladı (ve pc açılmadı), yeni rami tek başına  iki slottada ayrı ayrı denedim ama aynı hatayı aldım, eski rami iki slottada tek başına denedim sıkıntısız çalışıyor. Sorun neyden kaynaklanıyordur veya yeni ram olarak ne tavsiye edebilirsiniz

Ankart Gigabyte GA-G41MT-S2P (1.3)
Ekran kartı: Asus gt9500;
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7500;
Win 7 64-bit;

E

expert

Guest
Aynı sorunu kendim yaşadım KVR13N9(S8)/4 parantez içinde olan kısım suan ki bir sistem söyle anlatayım bu kodun ekli olduğu ramler eski sistem anakarta çalışmıyor bu ram ecc destekli ramler de çıkan hatalara kendisi bir çözüm buluyor bunu da eski kartlar destek vermiyor

Gigabyte p43t esg DDR3 olan kartımda çalışmadı bir sürü çözüm yolu denedim fakat olmadı suan kullanmakta olduğum msı gaming 5 anakartım hiç sıkıntısız çalışıyor anakartin desteklediği ram s8 ile sonu bitmeyecek ram bak Kingston da

KS

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
çok teşekkürler hocam sorunu kısmende olsa anlamış oldum ama ürün çeşitlerine hiç aşina değilim aşağıda bir kaç çeşit ram buldum bunlardan hangisini tavsiye edersin onu alayım sistemime...

*
*
*

KS

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam aynı s8 li olan modelden gönderdiler (taktım aynı hatayı aldım) aradım resim felan yanlış olmuş, kusura bakmayın dediler iade ettim.
başka öneriniz nedir hocam ...

KS

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
ahmetsahin' Alıntı:
hocam aynı s8 li olan modelden gönderdiler (taktım aynı hatayı aldım) aradım resim felan yanlış olmuş, kusura bakmayın dediler iade ettim.
başka öneriniz nedir hocam ...

sipariş verdim hocam inşallah sonucu gene buraya yazarım...

E

expert

Guest
g31 cipseti ile uyumlu bir ram
o zaman anakartı götürüp orada denemen lazım normalde bu ramler bu chipsette calışıyor

KS

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İsmail' Alıntı:
ramin voltajı aynımı diğeri ile ?

voltajlar aynı...
system3276' Alıntı:
g31 cipseti ile uyumlu bir ram
o zaman anakartı götürüp orada denemen lazım normalde bu ramler bu chipsette calışıyor

ürün ankaradan gelmiş görütme ihtimali yok... 
bu gelen ram de benimki ile aynı boyutta değil s8 kodlu ramla aynı boyutta (yandan bakıldığında benimkinin eni biraz daha uzun)

E

expert

Guest
eni evet biraz uzun olabilir bu sorun değil szin onu iade etme şansıznız var iade edin

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ahmetsahin' Alıntı:
system3276' Alıntı:
eni evet biraz uzun olabilir bu sorun değil szin onu iade etme şansıznız var iade edin

iade şansı olmuyormuş mağaza öyle yazdı ...

iade olması lazım kardeşim daha fazla bilgi alman için 175 i ara tüketici hakem heyetidir her türlü sorunuzu sorabilir ve hakkınızı oğrenebilirsiniz çoğu firma ve marka bilmediğimiz hakları suistiml ederek kullanıyor ve zorunlu yapması gereken seyleri yapmsakta olur gibi gösteriyor

KS

ahmetsahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
smart38' Alıntı:
ahmetsahin' Alıntı:
iade şansı olmuyormuş mağaza öyle yazdı ...

iade olması lazım kardeşim daha fazla bilgi alman için 175 i ara tüketici hakem heyetidir her türlü sorunuzu sorabilir ve hakkınızı oğrenebilirsiniz çoğu firma ve marka bilmediğimiz hakları suistiml ederek kullanıyor ve zorunlu yapması gereken seyleri yapmsakta olur gibi gösteriyor

system3276' Alıntı:
aldıktan 14 gün içinde iade hakkınız var koşulsuz

ürün kutusu koruyucu bantlı bende denemek için onu açmak zorunda kaldım haliyle bu sebepten diye düşünüyorum.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
eğer ürün bilgileri aldatmaca yada ürün bozuk ise para iade alabilirsin ancak herşey doğru sen seçimde yanlış yaptıysan kutu açılımı yaptığın için en fazla değişim yaapr diye düşünüyorum

ayrıca 1333 oc ile kullanılabiliyor akrtında 1066/800 MHz 1.5V DDR3 DIMM kullanabilirsin. 1333 için oc yap. sistemin de 64 bittir umarım yoksa 4den fazla görünmez

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri