RAM'in Teki Düşük Frekansta Çalışıyor!

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

2x8 3200mhz Ballistix ram aldım. Anakartım MSI MAG B550m Mortar. Bu ramlerin 2 sini de takınca 2666MHz'de sorunsuz çalışıyor. Tek bir tanesini takıyorum (hangisini taktığımın önemi var öbür bellek düzgün çalışmıyor) 3200mhz de çalışabiliyor. Öbürünü takıyorum 3200Mhz'de windows gelmiyor
2666Mhz'de Windows geliyor.

Bu yüzden şuan 2x8 2666Mhz kullanıyorum. Neden öbür rami 3200mhz kullanamıyorum? Aldığım ramler bunlar ama stok kalmadığı için tekli tekli ayrı sitelerden almıştım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Merhaba arkadaşlar,

2x8 3200mhz Ballistix ram aldım. Anakartım MSI MAG B550m Mortar. Bu ramlerin 2 sini de takınca 2666MHz'de sorunsuz çalışıyor. Tek bir tanesini takıyorum (hangisini taktığımın önemi var öbür bellek düzgün çalışmıyor) 3200mhz de çalışabiliyor. Öbürünü takıyorum 3200Mhz'de windows gelmiyor
2666Mhz'de Windows geliyor.

Bu yüzden şuan 2x8 2666Mhz kullanıyorum. Neden öbür rami 3200mhz kullanamıyorum? Aldığım ramler bunlar ama stok kalmadığı için tekli tekli ayrı sitelerden almıştım.

Ürünü kit olarak mı aldınız, yoksa tek tek mi?

DUAL Channel soketlerine doğru taktığınızdan emin misiniz? Bir dolu bir çok olacak. Örnek, .|.| veya |.|. şeklinde.

XMP ile değilse manuel girmeyi denediniz mi değerlerini belleklerin?

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ürünü kit olarak mı aldınız, yoksa tek tek mi?

DUAL Channel soketlerine doğru taktığınızdan emin misiniz? Bir dolu bir çok olacak. Örnek, .|.| veya |.|. şeklinde.

XMP ile değilse manuel girmeyi denediniz mi değerlerini belleklerin?
tek tek aldım kit olarak stokta kalmamış aynı modeller ürün bellek değerleri sanırım değiştirilmiyordu 1-3 slot takınca uyarı veriyor sarı şekilde gösteriyor 1 ve 3. slotu 2 ve 4 e takın diyor 2 ve 4 e takınca da 2666 mhz de çalışıyor 1 tanesi 3200 e geçemiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
tek tek aldım kit olarak stokta kalmamış aynı modeller ürün bellek değerleri sanırım değiştirilmiyordu 1-3 slot takınca uyarı veriyor sarı şekilde gösteriyor 1 ve 3. slotu 2 ve 4 e takın diyor 2 ve 4 e takınca da 2666 mhz de çalışıyor 1 tanesi 3200 e geçemiyor
aracını buradan indirip çalıştırın. Açılan pencerede EEPROM > Read SPD kısmından 2 bellek içinde tek tek seçip ara yüzden Report seçeneğine basın ve Complate HTML Report seçeneğine basıp 2 belleğin çıktısını bir yere yükleyip paylaşın. Bakalım XMP profilleri veya yongaları mı farklı ürünlerin.

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aracını buradan indirip çalıştırın. Açılan pencerede EEPROM > Read SPD kısmından 2 bellek içinde tek tek seçip ara yüzden Report seçeneğine basın ve Complate HTML Report seçeneğine basıp 2 belleğin çıktısını bir yere yükleyip paylaşın. Bakalım XMP profilleri veya yongaları mı farklı ürünlerin.
arkada oyun iniyor bi sorun olur mu sistem res falan atar mı

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
complate html reportu bulamadım

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
raporları aldım size nasıl ulaştırcam dc vs kullanıyorsanız verin isterseniz ordan atayım veya başka bi yol var mı

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
atıyorum ilk 2. ve 3. olarak ilk sayılara takılmayın 3 ve 4 kullandım sallama sayılar ondan sonraki ilk 2. 3. lere dikkat edin umarım sorunu çözersiniz

Ekli dosyalar

• 3 ilk ss.PNG
    3 ilk ss.PNG
    54.2 KB · Görüntüleme: 8
  • 3  2. ss.PNG
    3 2. ss.PNG
    63.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 3 3. ss.PNG
    3 3. ss.PNG
    44.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 4 ilk ss.PNG
    4 ilk ss.PNG
    53 KB · Görüntüleme: 7
  • 4 2. ss.PNG
    4 2. ss.PNG
    64.4 KB · Görüntüleme: 4
  • 4 3. ss.PNG
    4 3. ss.PNG
    50.2 KB · Görüntüleme: 8

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
2 belleğinizde aynı gecikme değerlerine sahip ama aynı bellekler değiller. 1. ve 4. resimde Part Number kısmından anlayabilirsiniz belleklerin farklı olduğunu. Diğer tüm özellikleri aynı ama DUAL olarak bu fark yüzünden çalışmıyor olabilir.

XMP ile değil değerleri manuel olarak girmeyi denediniz mi? Denemediyseniz 2 belleği de takın ve aşağıdaki resimdeki Timing değerlerini ve 3200MHz hıza manuel alıp 1.35 voltaj verip girin ve böyle deneyin.

Ekran Alıntısı.PNG

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 belleğinizde aynı gecikme değerlerine sahip ama aynı bellekler değiller. 1. ve 4. resimde Part Number kısmından anlayabilirsiniz belleklerin farklı olduğunu. Diğer tüm özellikleri aynı ama DUAL olarak bu fark yüzünden çalışmıyor olabilir.

XMP ile değil değerleri manuel olarak girmeyi denediniz mi? Denemediyseniz 2 belleği de takın ve aşağıdaki resimdeki Timing değerlerini ve 3200MHz hıza manuel alıp 1.35 voltaj verip girin ve böyle deneyin.

Ekli dosyayı görüntüle 2404
tamamdır bi ara deneyeceğiz

KS

kadir öztekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyayı görüntüle 2404
hocam anlarsanız öbür konuma da bakar mısınız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri