Razer Cynosa V2 (Sıvı Teması Problemi)

TugberkBey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
60
Arkadaşlar Razer Cynosa V2 klavyeme soğumuş şekerli çay döküldü. Hemen ters çevirerek içindeki sıvıyı tahliye edebildiğim kadar edip güneşte bekleterek kurumaya aldım. Sonrasında da klavyeyi açarak izotropik alkol ile temizledim ve kuruttum.
Klavye sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, olayın gerçekleştiği gün ilerleyen saatlerde (ESC) - (") - (1) - (TAB) tuşları çalışmayı kesti.
Klavyede LED akşamları vs. hiçbir problem oluşmadı fakat yukarıdaki belirttiğim tuşlar 1-1.5 saatlik bir kullanımdan sonra işlevsiz hale geldi.
4 adet tuş yüzünden gerçekten yeni klavye almak zorunda mı kalacağım yoksa bir çözümü var mı?
(Başka tuşlara atayarak kullanmak istemiyorum maalesef.)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,107
Arkadaşlar Razer Cynosa V2 klavyeme soğumuş şekerli çay döküldü. Hemen ters çevirerek içindeki sıvıyı tahliye edebildiğim kadar edip güneşte bekleterek kurumaya aldım. Sonrasında da klavyeyi açarak izotropik alkol ile temizledim ve kuruttum.
Klavye sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, olayın gerçekleştiği gün ilerleyen saatlerde (ESC) - (") - (1) - (TAB) tuşları çalışmayı kesti.
Klavyede LED akşamları vs. hiçbir problem oluşmadı fakat yukarıdaki belirttiğim tuşlar 1-1.5 saatlik bir kullanımdan sonra işlevsiz hale geldi.
4 adet tuş yüzünden gerçekten yeni klavye almak zorunda mı kalacağım yoksa bir çözümü var mı?
(Başka tuşlara atayarak kullanmak istemiyorum maalesef.)
şeker kurumuştur büyük ihtimalle oda temassızlık yapmıştır geçmiş olsun

KS

TugberkBey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
60
şeker kurumuştur büyük ihtimalle oda temassızlık yapmıştır geçmiş olsun
Çay dökültükten hemen sonra ters çevirerek klavyedeki sıvıyı tahliye etmeye çalıştım klavyenin altındaki kanallardan da aktı zaten bir kısmı ilk döküldüğünde 5 dakika kadar sonra da açıp pamuklu kuru bez ile bütün sıvıyı özenle temizledim sonra da izo alkol ile kulak pamuğuyla tek tek pedin noktalarını ve sıvı temas eden yerleri silip hava ile kuruttum. Ondan olacağını düşünmüyorum. Lakin 4 adet tuş ya devre vs. yapmış olabilir mi tamir edilebilir bir şey mi acaba?

Süpreme006

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bence size yenı bir klavye alma yolu gözüküyor o klavyeden hayır gelmez simdiden yenı alıcanız klavye ho

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri