Razer Kraken V3 Pro

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Tam anlamıyla oyuncu kulaklığı!

Öncelikle Barracuda X kulaklıktan geçmiş biri olarak v3 Pro vericisinin Type-C olmasını beklerdim. Kutudan USB verici çıkıyor. Kulaklık pedleri hafızalı süngerden. Pedlerin çerçevesi deri, ancak pedlerin kulağımıza temas eden kısımları kumaş kaplama. Ter konusunda özellikle yaz aylarında çözüm olabilecek bir hamle. Pedlerin kalın olması da pasif gürültü engellemeyi beraberinde getiriyor. Çok yüksek düzeyde olmadıkça müzik dinlerken ses dışarı çıkmıyor.

8 bölümden oluşan kafa ayarı var. Böylelikle hemen hemen herkesin kafa büyüklüğüne hitab ettiğini düşünüyorum. Kulaklığın sol tarafında güç tuşu, ses tekerleği, Type-C şarj yuvası, çıkarılabilir mikrafonun yuvası, kablolu kullanıma olanak sunan 3,5mm jack yuvası bulunuyor. Kulaklığın ana özelliklerinden biri olan HyperSense tuşu ise kulaklığın sağ tarafında yer alıyor. HyperSense kontrolü ayrıca Razer yazılımı üzerinden sağlanabiliyor.

Oyuncu kulaklığı olmasından dolayı RGB ışıklandırma da bulunuyor. Bu ışıklandırmalar yine Razer yazılımı üzerinden kontrol edebiliyor.

Kulaklığı FPS oyunları için satın aldım. Hypersense özelliği sayesinde oyunlara daha derin dahil olunabiliyor. Vuruşlarda alınan titreşim harika. Oyunlardaki ses efektleri derinden hissediliyor. THX sayesinde de ses kazarken müthiş bir surround kazanımı oluyor.

Ses kalitesine nazaran mikrafon performansı çok ortalama. Ancak discord, sesli görüşme gibi kullanımlarda hiçbir eksiği bulunmuyor. Şahsi deneyimime göre Barracuda X mikrafon performansı daha iyiydi.

Barracuda X kulaklığı type c bağlantısı sayesinde evde, sokakta, okulda vb. her yerde rahatlıkla farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir. Daha çok yönlü bir yapısı var. Ancak v3 Pro tam anlamıyla oyun için. Razer yazılımlarının çoğundan yararlanabilmesi, Hypersense özelliği, RGB yapısı gibi durumlardan dolayı benim tercihim oldu.

Ekli dosyalar

• 365679873_257034003947474_8725281074903320991_n.jpg
    365679873_257034003947474_8725281074903320991_n.jpg
    370.3 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_4562.jpg
    IMG_4562.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_4570.jpg
    IMG_4570.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

sorxez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam merhabalar. Birkaç gün önce Razer Barracuda Pro aldım ve şahsen özellikle rekatbetçi oyunlar oynayan biri olarak performansını pek beğenemedim. Bu konu hakkında görüşlerimi bildirdiğim bir konu oluşturdum zaten profilimden bakabilirsiniz. Şuan sizin de kullandığınız Razer Kraken V3 Pro'yu almak istiyorum. Birçok yerli ve yabancı içeriklerde oyunlarda ses kasmak gibi konularda başarılı olduğunu ve titreşim motoru sayesinde güzel bir deneyim sunduğunu okudum. Lakin bazı arkadaşlar ses seviyesi %100 iken arkadan bir uğultu sesi geldiğini vs. belirtmişler. Sizin de ''Oyunlardaki ses efektleri derinden hissediliyor.'' sözünüzde demek istediğinizi tam olarak anlamadım açıkçası. Derinden hissediliyor derken sonuna kadar hissettiriyor anlamında mı yoksa sesler çok derinden geliyor anlamında mı kullandınız bu tabiri onu merak ettim. Bir de kulaklık hakkında genel görüşleriniz nelerdir yazarsanız sevinirim. Ben genelde ufak şeylere takılan biriyim. O yüzden bahsettiğim uğultu sesi veya herhangi bir dip ses gelme gibi bir sorunu varsa, ki bu sorun sizde de varsa kronik olduğu anlamına gelir, kararımı bir kez daha gözden geçireceğim. Barracuda Pro'da rakibin sağda veya solda olduğunu anlayabiliyorsunuz fakat ne kadar uzaklıkta ya da altta mı üstte mi olduğunu size tam olarak aktaramıyor. Bu kulaklıkta da böyle bir durum söz konusu mu acaba? Ayrıyeten aklımda olan kulaklık modelleri Razer Kraken V3 Pro, Razer BlackShark V2 Pro ve HyperX Cloud III. Razer kulaklık seçimlerimi diğer ekipmanlarım da Razer olduğundan uyumluluk açısından ve kablosuz oldukları için yaptım. Lakin bu kulaklıkta da oyun açısından sesler yeteri kadar tatmin etmiyorsa seçimimi HyperX olarak yapacağım. Bu saydığım kulaklıkları deneme fırsatınız olduysa eğer Kraken Pro ile karşılaştırırsanız sevinirim. Teşekkürler...

KS

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Hocam merhabalar. Birkaç gün önce Razer Barracuda Pro aldım ve şahsen özellikle rekatbetçi oyunlar oynayan biri olarak performansını pek beğenemedim. Bu konu hakkında görüşlerimi bildirdiğim bir konu oluşturdum zaten profilimden bakabilirsiniz. Şuan sizin de kullandığınız Razer Kraken V3 Pro'yu almak istiyorum. Birçok yerli ve yabancı içeriklerde oyunlarda ses kasmak gibi konularda başarılı olduğunu ve titreşim motoru sayesinde güzel bir deneyim sunduğunu okudum. Lakin bazı arkadaşlar ses seviyesi %100 iken arkadan bir uğultu sesi geldiğini vs. belirtmişler. Sizin de ''Oyunlardaki ses efektleri derinden hissediliyor.'' sözünüzde demek istediğinizi tam olarak anlamadım açıkçası. Derinden hissediliyor derken sonuna kadar hissettiriyor anlamında mı yoksa sesler çok derinden geliyor anlamında mı kullandınız bu tabiri onu merak ettim. Bir de kulaklık hakkında genel görüşleriniz nelerdir yazarsanız sevinirim. Ben genelde ufak şeylere takılan biriyim. O yüzden bahsettiğim uğultu sesi veya herhangi bir dip ses gelme gibi bir sorunu varsa, ki bu sorun sizde de varsa kronik olduğu anlamına gelir, kararımı bir kez daha gözden geçireceğim. Barracuda Pro'da rakibin sağda veya solda olduğunu anlayabiliyorsunuz fakat ne kadar uzaklıkta ya da altta mı üstte mi olduğunu size tam olarak aktaramıyor. Bu kulaklıkta da böyle bir durum söz konusu mu acaba? Ayrıyeten aklımda olan kulaklık modelleri Razer Kraken V3 Pro, Razer BlackShark V2 Pro ve HyperX Cloud III. Razer kulaklık seçimlerimi diğer ekipmanlarım da Razer olduğundan uyumluluk açısından ve kablosuz oldukları için yaptım. Lakin bu kulaklıkta da oyun açısından sesler yeteri kadar tatmin etmiyorsa seçimimi HyperX olarak yapacağım. Bu saydığım kulaklıkları deneme fırsatınız olduysa eğer Kraken Pro ile karşılaştırırsanız sevinirim. Teşekkürler...
Merhaba,
Ben de Barracuda Pro satın almayı düşünüyordum ama diğer kullanıcıların tecrübelerinden rekabetçi oyunlarda Kraken v3 Pro daha iyi bir kulaklık olduğunu okudum. Hem hikayeli oyunlarda, hem FPS oyunlarında çok iyi bir performans sunduğunu söyleyebilirim. Derinlik konusunda demek istediğim; hikayeli oyunlardaki efektleri çok iyi alıyorum, müzik dinlerken farklı bir kulaklığa ihtiyaç duymuyorum, FPS oyunlarında da hem titreşim motoru hem kulaklık sürücüleri sayesinde rahatlıkla ses kasabiliyorum. Kulaklığın ses performansı sayesinde düşmanların mesafelerini algılayabiliyorum üstüne titreşim motoru da buna destek oluyor. Aslında detaylı bir inceleme ve video hazırlayacaktım ama zamanım olmadı.

Ben herhangi bir ses sorunu, uğultu, dip ses vb. gibi sorunlarla karşılaşmadım. Ancak herkesin kulaklıktan beklentisi farklı olabilir. Herkesin oyunculuk yetenekleri farklı olabilir. 98 de oyunlara başladım, yılların alışkanlığı sayesinde ben stereo bir kulaklık ile de rahat ses kasabiliyorum. Söz ettiğiniz direk kulaklıkları kullanmadım. Son 10 yıl içerisinde hatırladığım kadarıyla kullandığım kulaklıklar:

- Razer Kraken v3 Pro
- Razer Barracuda X
- HyperX Cloud 2
- Logitech G935
- SteelSeries Siberia 200
- Logitech G430

Bunlar arasında en beğendiğim ve kullanımıma uygun olan şu anlık Kraken v3 Pro

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
asus rog delta s kullanıyorum bence az bilinen az tercih edilen ama iyi kulaklık yazdıklarınız arasından

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri