Razer Synapse Yazılım Hatası

fikribaba1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar, Razer Kraken V3 kulaklığım var. Daha bugün geldi. Kutusunu açar açmaz Razer sitesinden Synapse 3 ve THX yazılımını indirdim. THX aktivasyon anahtarı almak için Razer ID'me kaydettim. Ardından Synapse yazılımını açtım fakat üzerinden yaptığım hiçbir ayarın kulaklığa işlemediğini fark ettim. Bırakın EQ ayarı yapmayı, mikrofonda gürültü engellemeyi dahi açamıyorum; nefes sesim ve klavye sesim aşırı şekilde gidiyor (klavyem Ajazz AK820 Pro, bilenler vardır, aşırı sessiz switch'lere sahip bir klavye).

Ardından THX kodu gelmiş mi diye kontrol ettim ve onun da gelmediğini fark ettim. Tekrar siteye gittim ve Synapse 4 yazılımının çıktığını gördüm. Aralarında benim kulaklığım da bulunan birkaç kulaklığa artık THX uygulamasının anahtarını vermek yerine THX'i Synapse 4'e entegre ettiklerini söyleyen bir yazı okudum. Bu durumda, tamamen hiçbir dosya/hizmet/servis kalmayacak şekilde Razer Synapse 3'ü sildim ve Synapse 4'ü kurdum.

Karşıma çıkan ekranda varsayılan cihaz olarak Kraken V3 seçmemi söyledi; fakat bu yazı çıktığında zaten varsayılan cihaz olarak seçiliydi. Ekrandan tuşa basarak tekrar seçtim ve ayarlara erişebildim; fakat yine de yaptığım hiçbir ayar kulaklığa geçmiyor. THX'de aynı şekilde. Biraz internette araştırdıktan sonra Razer’ın sitesinde de binlerce kullanıcının "default output" hatası aldığını ve 4 aydır fixlenmediğini gördüm.

İşin ilginç yanı, bir firmanın bu kadar fazla şikayete rağmen hala sürekli güncellenen bir uygulamada yaşanan en önemli sorunu çözmemesi. Eğer bilerek yapılan bir şey değilse, bu kadar önemli bir hataya 4 aydır neden herhangi bir düzeltme yapılmadığını anlamıyorum. (Razer’a mail atın vb. şeyler diyecek olursanız, doğrudan canlı destekle iletişime geçtim. Hatayı not aldıktan sonra Türkiye'deki yetkili distribütörün servis iletişim bilgilerini göndererek oraya ulaşmamı söylediler.)

Anlaşılan, 0 aldığım ve markanın eski yazılımını bilerek düzeltmediği ve yeni sürüm olan Synapse 4'ü desteklemeyen kulaklıklara anahtar vermeyip, "Synapse 4 kullanın, buraya entegre ettik,bu kulaklıkta thx için koda gerek yok" dedikleri için garantiye göndermem gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 1729810964930.png
    1729810964930.png
    126.6 KB · Görüntüleme: 0

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri