Red Dead Redemption 2 fps düşmesi ve esc ye iki kere basınca fpsnin tekrar yükselmesi sorunu

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Bu sorunu internette bir türlü bulamadım. Sadece ben mi yaşıyorum anlamadım. Oyunda 60 fps sabit oynarken bazen birden akıcılık yok oluyor hafif kasmaya başlıyor yani 40 fps gibi gösteriyor daha sonra her bu sorun yaşandığında oyun içinde esc ye basıyorum ve hiçbir menüye girmeden tekrar esc ye basarak duraklatma menüsünü açıp kapatıyorum yine 60 fps sabitleniyor bir kaç dakika. Sizce neden olabilir fikri olan var mı ? Başka hiçbir oyunda yaşamıyorum ve oyun orjinal.

Aslında konuyu yazılım sorunları kısmına açacaktım. Oraya açmam gerekiyorsa moderatörler yardımcı olursa sevinirim

CoLFX

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
42
Isı sorunundan kaynaklana bilir sistemin ne tam olarak

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Sisteminiz hangi düzeyde ? Oyun için fazlasıyla yeterli mi ? Vram veya Ram yetersiz kalıyorsa sebebi bunlar olabilir.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
sorunla ilgili vidoeda her şey anlaşılıyor

Sistem;
RX 570 4 GB.
Ryzen 5 2600.
16 GB(8x2) RAM.
MSI B450M M.2 V2.
256 GB Toshiba OCZ SSD.
Windows 10.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
İşlemci sıcaklığından olabilir
vallaha soğumuyor ya. Kasam kronik sorunlu rampage redsky. İşlemci fanı stok, sıvı soğutma veya sağlam bir fan alacak bütçem şuanda yok. Zaten olsa ilk kasayı değiştireceğim. Termal macun sürüldü mx4 ile fakat nafile.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri