Render odaklık 3000-4000 tl arası pc

Yiğit Karakulak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
selam arkadaşlar 3000-4000 tl arası render amaçlı bir pc toplamak istiyorum oyun kısmı çokta önemli değil bunun için önerebileceğiniz rehber varsa iyi fiyata dahil etmeden bir monitörde önerebilirsiniz.Birde kasa kullanmak istemiyorum onun yerine duvara montelenmiş bir tahta plaka üstüne parçaları yerleştirmek istiyorum bunun ne gibi avantaj ve dejavantajları olur ve beni soğutma için fazladan fan almadan kurtarırmı örnek olarak fotoğrafa bakabilirsiniz şimdiden teşekkürler :) 
search

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yiğit Karakulak' Alıntı:
selam arkadaşlar 3000-4000 tl arası render amaçlı bir pc toplamak istiyorum oyun kısmı çokta önemli değil bunun için önerebileceğiniz rehber varsa iyi fiyata dahil etmeden bir monitörde önerebilirsiniz.Birde kasa kullanmak istemiyorum onun yerine duvara montelenmiş bir tahta plaka üstüne parçaları yerleştirmek istiyorum bunun ne gibi avantaj ve dejavantajları olur ve beni soğutma için fazladan fan almadan kurtarırmı örnek olarak fotoğrafa bakabilirsiniz şimdiden teşekkürler :) 
search

O duvar montaj olayı çok pahalıya patlar sana  :D oradaki özel sıvı soğutmalı sistem + birde kablolama çok iyi olması lazım aynı görünüşü yakalamak istiyorsan temiz bi 8 - 9 bin çıkarman lazım  :D ama böyle bişi kullana bilirsin hem duvara asma özelliği var yanlış hatırlamıyorsam 
http://www.vatanbilgisayar.com/ther...ontaj-usb-3-0-midt-atx-seffaf-siyah-kasa.html

KS

Yiğit Karakulak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Görünüş çokta umrumda değil o sadece bir örnekti amacım kasa ve soğutma sistemi için vereceğim paradan kazanarak diğer bileşenleri daha iyi yapmayı planlıyorum ordakinde ledler filanda var bunlar benim için önemsiz ben performansa bakıyorum :)  Şuanki pc en kurtulayım yeter 2014 te 2200 tl ye almıştık hiç bir şey bilmeden böyle bir kazıklanma biçimi yok ekran kartım fotoğraftaki gibi 
search
gerçi bu bile daha iyi görünüyor diğer parçaların nasıl olduğunu siz tahmin edin markasıda bir hayalet ismi pek şaşırmamak gerek tabii ah şimdiki olsa ben yaparmıydım o hataları :D üstüne üstlük bundan 2 sene önce format attırmak için pc yi bilgisayarcıya götürdüğümde 8gb ram vardı aldığımda 4 olmuştu hata var sanıyodum bu sene içini açıp baktığımda adamlar ramları değiştirmiş laptoplara takılan ramlerden takmışlar tabi ben iş işten geçtikten sonra farkettim.

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yiğit Karakulak' Alıntı:
Görünüş çokta umrumda değil o sadece bir örnekti amacım kasa ve soğutma sistemi için vereceğim paradan kazanarak diğer bileşenleri daha iyi yapmayı planlıyorum ordakinde ledler filanda var bunlar benim için önemsiz ben performansa bakıyorum :)

Asus PRIME X370-PRO Amd X370 3200+MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart    ( 750 tl )
AMD Ryzen 7 1700 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.0GHz - 3.7GHz 20MB 65W İşlemci ( 1490 tl )
CORSAIR CS SERİSİ 750W 80PLUS GOLD 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI ( 575 tl )
CORSAIR 16GB (2X8GB) DOMINATOR Platinum DDR4 2400Mhz CL10 Dual Kit Ram ( 600 tl )
Seagate Barracuda 3.5" 2TB Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk ( 360 tl )
ASUS RX460 2GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı ( 500 tl )
toplamda : 4275
böyle bir şey olabilir 275 tl açıyor ama bütçeni biraz arttırman gerek  :)
bu arada hdd yerine ssd de koyabilirsin

KS

Yiğit Karakulak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
peki ileride sistemi yükseltmek istersem bir sorun yaşarmıyım dar boğaz deniyor sanırım ona mesela bir tane daha ekran kartı taksam aynısından sorun olurmu

KS

Yiğit Karakulak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tabii kide ama bir oyunu 1080p normal ayarlarda oynatsın yeter zaten oyuna verecek param olmadı şuana kadar :) amacım grafik programlarını daha rahat kullanmak video kurgularken yada 3d modelleme yaparken hızlı olsun istiyorum oyun 2. planda

KS

Yiğit Karakulak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
çok teşekkür ederim :) sanırım bunlar programları rahat kullanma açısından yeterli olacaktır.Bu arada güç kaynağı kasa ile berabermi geliyor yoksa ayrımı yazdınızda benmi göremiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri