Renkler birbirine giriyor

woncha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Normalde nerdeyse her gün pc açıldıktan 3 dk sonra yapıyordu kapatıp açtığımda aynısını yapmıyordu fakat bugün 3 kere üst üste yaptı sebebini merak ediyorum lütfen yardımcı olun bu sefer şansım şuydu discordda girdiğimde ekran bu hale geldiğinde arkadan sesler gelmeye devam ediyordu garip gelen buydu ekran kartını güncelledim yine değişen bir şey olmadı power supply den gelen 8 pini diğer 8 pin ile değiştirdim yine değişmedi öneriniz nedir resimi ekliyorum bu yazıyı yazarken aynı şekilde tekrar oldu ve ekran karardı birdaha da açmayı denemeyeceğim siz yazana kadar

Ekli dosyalar

• IMG_20221118_004926.jpg
    IMG_20221118_004926.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ekran kartınız marka modeli dahi monitörünüzün marka modeline kadar tüm sisteminiz yani hdmı kablodan tutun buraya yazın bakalım vram veya çip arızası soğuk lehime düşme yetersiz güç hdmı kablo herşeyden olabilir.

KS

woncha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartım: asus rog strix 570 4gb
Monitör: asus vg248qg 24 165 hz 0.5 ms
İnca display portum var
İşlemcim amd ryzen 5 1600 af
Power supply: xigmatek 80 plus bronz3
Ram: corsair vengeance 2x8 3000 mhz
Sistemim bu şekilde bunlar haricinde bios ayarlarını fabrika ayarlarına getirdim yine değişen bir şey olmadı.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ekran kartım: asus rog strix 570 4gb
Monitör: asus vg248qg 24 165 hz 0.5 ms
İnca display portum var
İşlemcim amd ryzen 5 1600 af
Power supply: xigmatek 80 plus bronz3
Ram: corsair vengeance 2x8 3000 mhz
Sistemim bu şekilde bunlar haricinde bios ayarlarını fabrika ayarlarına getirdim yine değişen bir şey olmadı.
Güç kaynağınız 500w üstüyse ve sorunsuz olduğunu düşünüyorsanız İnca Dp kablo yerine başka DP kablo varsa deneyin eğer DP kablo yokta elinizde HDMI kablo varsa ekran kartınızda girişi var eğer monitörde de HDMI girişi varsa deneyin yok monitör de HDMI girişi yoksa HDMI girişi olan tv niz varsa orada takıp deneyin. OCCT programını indirip oradan ekran kartını güç kaynağını test etmeniz lazım bir sorun var mı diye, occt programının kullanımını youtube üzerinden öğrenebilirsiniz

KS

woncha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çözüm bulamadığım için tamire verdim inşallah çözüldükten sonra düzgün bir şekilde kullanabilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri