Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Riot Games geçen haftalarda siber saldırıya uğramıştı şuanda bütün riot games client'in de olan oyunlara erişim sağlanamıyor kendileri Twiter'dan haber verdiler şuanda dedikleri şey endişelenmemiz ve sabırlı olmamız.

-Söz verdiğimiz gibi, sizi geçen haftaki siber saldırının durumu hakkında bilgilendirmek istedik. Hafta sonu yaptığımız analizler LoL, TFT ve eski bir anti-heat platformunun kaynak kodunun saldırganlar tarafından çalındığını doğruladı.
-Ne yazık ki, bu içerik yayınlama yeteneğimizi geçici olarak etkiledi. Ekiplerimiz bir düzeltme üzerinde çok çalışırken, bunun birden fazla oyunda yaklaşan yama kadansımızı etkilemesini bekliyoruz.
-Lütfen bu konuda çalışırken bize karşı sabırlı olun, araştırmamıza devam ederken sizi haberdar edeceğiz.
-Şeffaflığa bağlıyız ve gelecekte saldırganların tekniklerini, Riot’un güvenlik kontrollerinin başarısız olduğu alanları ve bunun tekrarlanmamasını sağlamak için attığımız adımları ayrıntılı olarak açıklayacağız.
-Geçen haftadan bu yana çok ilerleme kaydettik ve haftanın ilerleyen saatlerinde tamir edileceğimize inanıyoruz, bu da düzenli yama kadansımızda kalmamızı sağlayacaktır. Lig ve TFT takımları yakında her oyun için bunun ne anlama geldiğini güncelleyecek.
-Valorant’ın arkasındaki geliştirici, kendisine bir fidye e-postası verildiğini ancak ödeme yapmayacağını söyleyerek, saldırıların oyuncu veya kişisel verileri tehlikeye atmadığından “emin” olduğunu söylüyor.

Son düzenleme:

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
böyle büyük bir firmanın hacklenmesi tarihi olay :D (Rockstar ile karıstırdım)

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Kaynak kodları sızdırıldıysa riot oyunlarına elveda diyoruz

SirDexter

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Oyun kapalı beta iken 2009 yılında free2play adlı bir dergiden cd ile yüklemiştim oyunu. 800+skinli hesap var euw de eğer çalınırsa qq olacağız anlaşılan.

Kaynak kodları önemli hocam.
Açıklamayı okurken gelecekteki prototip aşamadaki şeyleri günışığına çıkarabilir bu saldırganlar tarzında anladım. Atıyorum kaynak kodları halihazırda oyunun tüm bilgileri içeren şeyler mi ? Adam bu oyunun aynısını yapabilir tarzı bir anlam mı taşıyor yani hocam örneğin :S

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri