Rog Strix mi, Nitro+ mı?

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Geçenlerde açtığım bir konuda forum arkadaşlarımızla birlikte bilgilenerek Amd ekran kartları modellerinde (6600 ve 6600xt) detaylar paylaşarak Asus, Xfx ve Sapphire olmak üzere ilkten sonra tercihlerin ve malzeme kalitelerinin listesini oluşturmuştuk ve orada eğer kart Nitro+ olsaydı ilk onu tercih etmek mantıklı demişti hocalarımız.

Şimdi ki sorum ise markalardan Asus Rog Strix ekran kartı mı? Yoksa Radeon Nitro+ ekran kartı mı? (linkleri aşağıya bıraktım)

Rog Strix Rx 6600xt :

Radeon Nitro+ Rx 6600xt :

Yorumlarınızı bekliyorum, sevgilerimle

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
ROG modeli seçin. Oldukça başarılı bir üründür. Yonga olarak zaten aynılar aradaki farkı markaya veriyorsunuz gibi değerlendirin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
2 kartta benzer GPU sıcaklıklarına sahipler. ASUS model biraz daha düşük bellek sıcaklığına sahip ama arada dağlar yok. ASUS ROG seçmenizi önermemin nedeniyse yaklaşık 9 senedir bu kullandığım ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum kartın hala tek sıkıntı çıkartmadan çalışması. :)

Aradaki az biraz fiyat farkı sizin için sorun değilse ROG iyidir. Oradan yürüyün. :D

KS

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
2 kartta benzer GPU sıcaklıklarına sahipler. ASUS model biraz daha düşük bellek sıcaklığına sahip ama arada dağlar yok. ASUS ROG seçmenizi önermemin nedeniyse yaklaşık 9 senedir bu kullandığım ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum kartın hala tek sıkıntı çıkartmadan çalışması. :)
Sizin adınıza sevindim hocam :) Peki baktığıma göre Asus Rog Strix 6600xt ile Xfx 3 fanlı 6600xt modeli arasında çok bir fark (fiyat olarak) yok. Olay 3 fana dönerse hala Rog Strix mi dersiniz? Yoksa 3 fanlı Xfx mi yeni tercihiniz olur?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sizin adınıza sevindim hocam :) Peki baktığıma göre Asus Rog Strix 6600xt ile Xfx 3 fanlı 6600xt modeli arasında çok bir fark (fiyat olarak) yok. Olay 3 fana dönerse hala Rog Strix mi dersiniz? Yoksa 3 fanlı Xfx mi yeni tercihiniz olur?
Burada 50% derim seçim kriteri. XFX markası oldukça iyidir. Ancak şunu baştan söyleyeyim 3. fan, maksimum sesi düşürür daha fazla yüzey alanına sahip olduğundan dolayı soğutucu 3 fan daha az dönerek neredeyse aynı soğutmayı sağlar. 3-5 derece fark eder maksimumda o 3. fan. Seçim sebebi sıcaklık farkı olamaz yani.

Ben yine ROG derdim %51 ihtimalle. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri