RTX 2060 süper ile GTX 1660 Süper

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Arkadaşlar RTX 2060 süper ekran kartı hem yazılım hem render hem de tasarım modelle başlığı altında simülasyon yaparken 100 de 100 lük dilimde çalışıyor ve özellikle simülasyon yaparken donmalar oluyor, renderi durdurunca kendine geliyor yani artık kısaca ağır simülasyonlarda yetmemeye başladı. Asus rog strix z490-e anakartı iki ekran kartını aynı pcı 3.0 16 olarak desteklemektedir. Şimdi ben bu sisteme yardımcı olarak GTX 1660 süper ekran kartını bağlarsam faydasını görür müyüm?
Yoksa piyasayı kollayıp ikinci el için pusuda beklemeye devam mı etmeliyim?
Bu arada işlemcim bu 3 uygulamayı kullanırken yüzde 70 de çalışıyor yani o normal ondan yana hiç sıkıntım olmadı ve hakkını gerçekten veriyor ve yapay zeka teknolojisini kullanıyorum zaten sistem en iyi optimizeyi yapıyor.

İkinci el olarak önerebileceğiniz bu sisteme yakışan beni zorlamayacak aynı 2060 süper gibi ne olabilir arkadaşlar?

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Şahsen Nvidia serisinde bence artık GTX serisini bırakmamız lazım hocam.
Eğer bütçe yoksa eyvallah ama beklerim diyorsan bekle paranı biriktir.

KS

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Şahsen Nvidia serisinde bence artık GTX serisini bırakmamız lazım hocam.
Eğer bütçe yoksa eyvallah ama beklerim diyorsan bekle paranı biriktir.
Teşekkür ederim beklerim sonuna kadar idare etmek bizim işimiz hani çözüm olabilir mi diye merak ettim açıkçası, peki ikinci el olarak rtx olarak bu konu da bana zulüm ettirmeyecek hangi ürün için pusuda beklemeliyim.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Teşekkür ederim beklerim sonuna kadar idare etmek bizim işimiz hani çözüm olabilir mi diye merak ettim açıkçası, peki ikinci el olarak rtx olarak bu konu da bana zulüm ettirmeyecek hangi ürün için pusuda beklemeliyim.
Bütçeye uygununu beklerim.
Ben 2060 bulursam alacağım benim kasaya.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,478
Psu kaç waat eğer el verisli ide 3060 veha 3050 takardim

KS

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Psu kaç waat eğer el verisli ide 3060 veha 3050 takardim
fsp hydro G 1000w O yönlerde asla sıkıntım yok sistemi uzun vade için aldım. 3060 2060 süperle birlikte kullanmak için mi yoksa tek başına yeter mi?

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Arkadaşlar RTX 2060 süper ekran kartı hem yazılım hem render hem de tasarım modelle başlığı altında simülasyon yaparken 100 de 100 lük dilimde çalışıyor ve özellikle simülasyon yaparken donmalar oluyor, renderi durdurunca kendine geliyor yani artık kısaca ağır simülasyonlarda yetmemeye başladı. Asus rog strix z490-e anakartı iki ekran kartını aynı pcı 3.0 16 olarak desteklemektedir. Şimdi ben bu sisteme yardımcı olarak GTX 1660 süper ekran kartını bağlarsam faydasını görür müyüm?
Yoksa piyasayı kollayıp ikinci el için pusuda beklemeye devam mı etmeliyim?
Bu arada işlemcim bu 3 uygulamayı kullanırken yüzde 70 de çalışıyor yani o normal ondan yana hiç sıkıntım olmadı ve hakkını gerçekten veriyor ve yapay zeka teknolojisini kullanıyorum zaten sistem en iyi optimizeyi yapıyor.

İkinci el olarak önerebileceğiniz bu sisteme yakışan beni zorlamayacak aynı 2060 süper gibi ne olabilir arkadaşlar?
İki kart kullanacaksan aynı marka ve model tercih etmeni öneririm uyum ve stabilize açısından yanına bir ,2060 daha takabilirsin yada elindekini satıp iki tane 3060 gibi mesela

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
İkinci el 2070,3070 tarzı kartları öneririm veya bütçene bağlı 3070ti,iki kartın nasıl bir performans verdiğini hiç deneyimlemediğim ve görmediğim için cevap veremiyorum:D

KS

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
İkinci el 2070,3070 tarzı kartları öneririm veya bütçene bağlı 3070ti,iki kartın nasıl bir performans verdiğini hiç deneyimlemediğim ve görmediğim için cevap veremiyorum:D
Evet bende 3070 ti düşünüyorum ikinci el olarak tabi sıfırına gücüm yetmez o kadar açılamam :)

ama arkadaşın dediği de olur iki tane 3060 ti fakat ikinci ellerini piyasa değerinin altından bulursam o da olur. Fakat bir tane daha 2060 süper alırsam iş değişir tek bir kartın 3060 ti yapacağını yaparım yani aklıma deli deli şeyler geliyor :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri