Yardım RTX 3060 Furmark Testi Nasıl?

Erkancangnd1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
10 dakika 1920x1080 8xmsaa bekledi sıcaklıklar nasıl yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• IMG_3642.JPG
    IMG_3642.JPG
    4.8 MB · Görüntüleme: 152

Preyf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Aşırı mı ? Bi sorun yaratır mı. Kasam rampage x-base öne 3 tane fan taktırdım arkadada bir egzoz fanı bulunmakta kasa yüzünden mi bu derece yoksa ekran kartından mı anlayamadım
0xmsaa şeklinde atarmısın birde

Ayrıca ekran kartı modelini de söylersen daha iyi olur

Preyf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Yaptım hocam bu sefer 12 dakka sürdü 8xmsaa ayarıyla 45-47 fps 80 derece 0xmsaa ayarıyla 133-137 fps yine 80 derece
eagle modeli ısınan bir model diye biliyorum yaz da olduğumuz için normal olabilir 80 derece özellikle de sıcak bir yerde yaşıyorsan ama yinede kasayı değişirsen az da olsa düşer sıcaklık
Fps değerleri de normal gibi

KS

Erkancangnd1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
eagle modeli ısınan bir model diye biliyorum yaz da olduğumuz için normal olabilir 80 derece özellikle de sıcak bir yerde yaşıyorsan ama yinede kasayı değişirsen az da olsa düşer sıcaklık
Fps değerleri de normal gi

Mersinde yaşıyorum odam sıcak ondan mı bilmiyorum. Seni yoruyorum ama bir sorum daha olacak bugün oyun oynarken monitörün görüntüsü gitti kasadan aşırı derecede fan sesi geldi kasaya dokunduğumda soğuktu bilgisayarı kapttım açtım sorun düzeldi sonra 1 2 saat sonra bir daha açtım yine aynısı oldu ? Neyden olabilir bu bilgin varsa söylersen çok mutlu olurum

Preyf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Mersinde yaşıyorum odam sıcak ondan mı bilmiyorum. Seni yoruyorum ama bir sorum daha olacak bugün oyun oynarken monitörün görüntüsü gitti kasadan aşırı derecede fan sesi geldi kasaya dokunduğumda soğuktu bilgisayarı kapttım açtım sorun düzeldi sonra 1 2 saat sonra bir daha açtım yine aynısı oldu ? Neyden olabilir bu bilgin varsa söylersen çok mutlu olurum
Ekran kartı ısındığı için olabilir oyun oynarken ekran kartının ısısını izleyebileceğin bir uygulama kur onu sürekli takip et eğer 80 derecenin üstüne çıktıkdan sonra kapanıyorsa sıcaklıkla alakalıdır

KS

Erkancangnd1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartı ısındığı için olabilir oyun oynarken ekran kartının ısısını izleyebileceğin bir uygulama kur onu sürekli takip et eğer 80 derecenin üstüne çıktıkdan sonra kapanıyorsa sıcaklıkla alakalıdır
Çok ısınan bir oyun oynanmıyordu hatta pc oyunu hissetmemiştir bile babam far cry 1 oynuyordu eski kafa ya o oynarken birden öyle oldu kapattık 1 2 saat sonra bir daha oldu psudan olma ihtimali var mı ?

Preyf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Çok ısınan bir oyun oynanmıyordu hatta pc oyunu hissetmemiştir bile babam far cry 1 oynuyordu eski kafa ya o oynarken birden öyle oldu kapattık 1 2 saat sonra bir daha oldu psudan olma ihtimali var mı ?
Psu dan da olabilir zaten çok kaliteli bir psu yokmuş senin galiba bence onu bir değiş

Preyf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Psu da önersen sana zahmet reis kusura bakma yordum seni gece gece ama

Bütçe varsa alttakini al

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri