RTX 3060 Performans Sorunu

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dostlar selam,

4 ay önce sistem topladım i5-11400f ve ASUS Phoenix RTX 3060 var 16gb de ram birkaç gündür rdr2 oynuyorum ultrada verdiği performans YouTube'da videolarda verdiği performansla alakası yok. Aşağıya atacağım örnek bir videoda oyunda 65-80 FPS alırken ben aynı ayarda 40-50 civarı bir şey alıyorum.

Aynı sistemde neden bu kadar fazla fps farkı olabilir? Ekran kartım mu sorunlu veya donanım veya yazılım sorunu varsa bunu nasıl anlayabiliriz?

Dipnot: Farcry 6 oyununda da benzer sorun var ortalama 20 FPS kaybı var.

Lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Merhabalar, az performans almanızın sebebi Nvidia ayarlarınızın stabil olmamasından kaynaklı olabilir. Performansa yönelik ayarlamaları bu linkten yapabilir misiniz?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Driverlarınız güncel mi? Kullandığınız işletim sistemi nedir?

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar, az performans almanızın sebebi Nvidia ayarlarınızın stabil olmamasından kaynaklı olabilir. Performansa yönelik ayarlamaları bu linkten yapabilir misiniz?

Ben kalite istediğim için en yükseğe almıştım performans ayarlarına çeksem ultraya alsam low gibi gözükür mü

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Teşekkürler Nvidia ayarlarını sıfırlamam işe yaradı videodaki sonuçlarla birebir oldu teşekkürler ederim tekrardan

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri