RTX 3060 - RYZEN 5 5600G FPS SORUNLARI

Bedo_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar selamlar öncelikle cevap vereceklere şimdiden teşekkür ediyorum,

6-7 ay öncesinde incehesap üzerinden hazır sistem update ederek asus rtx 3060 v2 ve ryzen 5 5600g li bir sistem aldım. Sistemde t force 3200mhz cl16 ramler bulunuyor 480gb m2 ssd var ve alması gereken fpslerden çok daha düşük fpsler alıyorum 2 defa sistem çökmesi yaşadım sistemi servise gönderdim ve fps sorunlarından bahsettim bilgisayarı güncel driverlarla yeniden kurduklarını fps sorunlarının çözüldüğünü boş duvara bakarak valoranttan fps değerleri ss alıp bana gönderip bilgisayarı geri gönderdiler.

Hemen hemen her oyunda olması gerekenden az fps alıyorum cod warzonede muhadilleri 150-200 fpsler alırken ben 90-100 fpsleri zor alıyorum sistemi sırf bu oyun için topladım diyebilirim ayrıca rdr2 de muhadilleri 70-80 fpsler alırken yüksek ayarlarda ben 60 fpsleri zor alıyorum gerçekten bu işten anlayan bana yardımcı olacak birileri varsa çok minnettar olurum, bu şartlarda yeni bir sistem alma şansım yok ama 1650superi olan arkadaşım benden daha iyi daha rahat oyun oynuyor öğrenilmesi gereken ne varsa yorumlarda belirtirseniz herşeyi söyleyebilirim.

Ekli dosyalar

• aygıtyöneticisi.png
    aygıtyöneticisi.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
  • güçseçenek.png
    güçseçenek.png
    989.3 KB · Görüntüleme: 7
  • nvidia.png
    nvidia.png
    1,002.2 KB · Görüntüleme: 7
  • ram.png
    ram.png
    640.1 KB · Görüntüleme: 7
Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Sorununuz Windows 11'den kaynaklanıyor olabilir. Herkes geçse de, kullansa da ben henüz yeterli stabiliteye ulaştığını düşünmüyorum.

ile SSD sağlığınızı kontrol edin.

DDU ile ekran kartı driverınızı silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Eğer sorun çözülmezse biliyorum biraz zahmetli ama Windows 10'a geçip tekrardan deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri