Çözüldü RTX 3060lı Sisteme Önerileriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba arkadaşlar,

sistem topluyorum, kasa, sıvı soğutma ve monitör konusunda fikrinizi almak istedim, teşekkürler.

Ekran Kartı
: ASUS GeForce TUF RTX 3060 GAMING V2 OC 12GB GDDR6 192Bit NVIDIA Ekran Kartı
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz 6 Çekirdek 35MB Cache AM4 Soket 7nm İşlemci
Ana Kart: Mag B550 Tomahawk Ddr4 5100(oc)mhz Atx Am4 3216970
PSU : MSI MPG A650GF 650W 80 Plus Gold 140mm Full Modüler Gaming Power Supply
RAM : GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual Kit RGB LED Ram

* Sıvı soğutma: tavisiyeniz? --- 1-2 k
* Kasa:
tavisiyeniz? --- 1-2 k
* Monitör:
tavisiyeniz? --- 2 - 4k

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
güncelledim, teşekkürler

saintclow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Tavsiyelerimi yaparken anakart markasına göre seçimler yapmak istedim.
Çünkü farklı bir modelde kasa ve soğutma alırsan (Belki anakartın kontrol edebilir ama stabil olmuyor) ledler için hepsinin uygulamasını yüklemen gerekiyor falan filan.
Bence anakartın neyse ekran kartına kadar aynı markayı almaya çalışmak lazım.

Kasa:
Sıvı soğutma:
Monitör: 1080p alabilirsin. Curved istiyorsan 27 inç altına inmemeni tavsiye ederim.

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Kasa olarak düşündüğüm model:

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
216
Hocam bende de hemen hemen aynı sistem var. TUF GAMING LC 240 ARGB sıvı soğutma kullanıyorum gayet başarılı.

Kasam da asus gt301 kullanıyorum çok memnunum

Monitör de yine Asus Tuf VG279Q1R

Bunları tavsiye edebilirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Merhaba arkadaşlar,

sistem topluyorum, kasa, sıvı soğutma ve monitör konusunda fikrinizi almak istedim, teşekkürler.

Ekran Kartı
: ASUS GeForce TUF RTX 3060 GAMING V2 OC 12GB GDDR6 192Bit NVIDIA Ekran Kartı
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz 6 Çekirdek 35MB Cache AM4 Soket 7nm İşlemci
Ana Kart: Mag B550 Tomahawk Ddr4 5100(oc)mhz Atx Am4 3216970
PSU : MSI MPG A650GF 650W 80 Plus Gold 140mm Full Modüler Gaming Power Supply
RAM : GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual Kit RGB LED Ram

* Sıvı soğutma: tavisiyeniz? --- 1-2 k
* Kasa:
tavisiyeniz? --- 1-2 k
* Monitör:
tavisiyeniz? --- 2 - 4k
Monitör : /

SOĞUTUCU :

KASA :

Toplamda minimum 7.251 TL fiyata F/P oranı yüksek kaliteli bileşenler almış olursunuz.

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@ugur.gozaydin önerdiğin Asus monitör piyasa göre fiyatı da güzel değerlendireceğim.

Kasayı sanırsam @Kerimhan ve @Arthur Morgan arkadaşlarımızın da tavsiye ettiği gibi 'dan yana kullanacağım.

sıvı soğutmada konusunda hâlâ kararsızım, işlemciyle birlikte gelen yetersiz kalacağını düşünmekteyim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@ugur.gozaydin önerdiğin Asus monitör piyasa göre fiyatı da güzel değerlendireceğim.

Kasayı sanırsam @Kerimhan ve @Arthur Morgan arkadaşlarımızın da tavsiye ettiği gibi 'dan yana kullanacağım.

sıvı soğutmada konusunda hâlâ kararsızım, işlemciyle birlikte gelen yetersiz kalacağını düşünmekteyim.
TUF GT301 kasası önerdiğim kasadan çok daha zayıf özelliklerde bir model. Markaya para vermeyin özelliklere verin.

Önerdiğim sıvı soğutucu 6 yıl garantili oldukça kaliteli ve performansı pek çok piyasada bilinen markanın 360mm ürününden daha iyi sonuçlar veren bir üründür. Sorun olduğunda birebir değişim yapılıyor üründe. Her kasaya olmuyor o soğutucu bu yüzden uyumlu ve fiyat/performans oranı iyi bir kasayla önerdim.

Karar sizin ben önerilerimi yaptım.

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
@murat teşekkürler yorumun için.

@ugur.gozaydin kasa konusunda fikrimi değiştirdin tavsiye ettiğin kasa gerçekten güzelmiş.

soğutucuyu incelemeye devam ediyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

@ugur.gozaydin kasa konusunda fikrimi değiştirdin tavsiye ettiğin kasa gerçekten güzelmiş.

ARCTIC sıvı soğutucularının TR üzerinde çok bir incelemesi yok. Güvenebileceğin bir inceleme aşağıya bırakıyorum.

bey10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
TUF GT301 kasası önerdiğim kasadan çok daha zayıf özelliklerde bir model. Markaya para vermeyin özelliklere verin.

Önerdiğim sıvı soğutucu 6 yıl garantili oldukça kaliteli ve performansı pek çok piyasada bilinen markanın 360mm ürününden daha iyi sonuçlar veren bir üründür. Sorun olduğunda birebir değişim yapılıyor üründe. Her kasaya olmuyor o soğutucu bu yüzden uyumlu ve fiyat/performans oranı iyi bir kasayla önerdim.

Karar sizin ben önerilerimi yaptım.

gt301 e sıvı soğutma sığdıracam diye mm hesabı yapıyom belli başlı şeyler sığıyor dikkatli seç

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
@bey10 teşekkür ederim yorumunuz yönlendirici oldu.

@ugur.gozaydin Kıymetli yorumların için teşekkür ederim, kafamdaki yapıyı şekillendirdin. Kasa ve sıvı soğutucuda tercihimi önerilerinden yana kullanmaya karar verdim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
@bey10 teşekkür ederim yorumunuz yönlendirici oldu.

@ugur.gozaydin Kıymetli yorumların için teşekkür ederim, kafamdaki yapıyı şekillendirdin. Kasa ve sıvı soğutucuda tercihimi önerilerinden yana kullanmaya karar verdim.
Önemli değil.

Monitör için neye karar verdiniz?

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Tercihlerini değerlendiriyorum, kararsız kaldığım durum tercihimi curvedden yana mı kullanmalıyım yoksa 1 veya 2 seçenekten yana mı kullanmalıyım

1. Monitör =

2. Monitör =

3. Monitör =

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben olsam IPS Flat yani düz panel seçerdim ama sizin ne istediğinizi bilemiyorum o yüzden bu kararı size bırakıyorum. Birde QHD bir ürün için RTX 3060 kartı uzun vadede fazla gelir. Bilgisiniz vereyim şimdiden. O monitörü beslemek için kısa vadede ekran kartı değiştirmek isteyeceksiniz, oyunlarda tabi bu dediğim.

KS

Ozinga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

@ugur.gozaydin bu monitörü tavsiye etmiştin, 2. seçenekteki üründe G-sync desteği mevcut.

1. ve 2. monitör arasında tercih yapmam gerekirse G-sync 'ide göze alırsak 2. tercihi seçmem daha mantıklı sanırsam ?

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Kasa olarak bence dark maxima v20 güzel gider gibi geliyor çok geniş çok ferah kasa kumanda ile beraber geliyor hemde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri