Fırsat RTX 4060 5 5500 19.999 TL

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Merhaba arkadaş değilim ama öyle de demedim:) Ben sadece 3090 ın temiz ikinci el garantili kutulusu 15-20 bine bulunabilirken, neden 27k bütçeye orta segment sıfır pc lere yöneldiğine anlam veremeyip üzüldüğümü belirtmiştim. Hakeza 3090 ı 15 ten alsa, geriye ikinci el parçalarla fp bir kasa tamamlanabilir geriye kalan 12 bin TL yle bunlar benim düşüncem. Hepsini aynı anda bulamazsın ikinci elde de fırsat kovalamak gerekiyor :). (15-20 bin e temiz garantili 3090 24 gb bile alabilirken ikinci elde,) bu şekilde orta segment bile olmayacak kartlı sistemler alınıyor, üzülüyorum gerçekten << Burada parantez içindeki cümleye virgül koymamın sebebi 3090 ı tek başına kastetmemdi :) Zaten farkedersen @Sahuraka dediğimi öyle anlamış. Neyse amacımız zaten belli yardımcı olmak, birilerine böylede yapabilirsin demek ama sadece demek yani zorla empoze etmek değil, iyi günler dilerim.
Hayir sorun degil sen olmasan 0 sistemlere para verecektim :)

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Hayir sorun degil sen olmasan 0 sistemlere para verecektim :)
Sizden yana bir durum yok, sadece arkadaş deyip yorumumu farklı bir şekilde yorumlayan kişiye öyle bir imada bulunmadığımı söylemek istedim :) . Eğer 0 sistemler yerine, daha makul şekilde ikinci el temiz garantili ürünlere ulaşmanızda bir yararım olduysa ne mutlu bana ve size :)

wirnon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
nasıl yok
Inno ve diğer markalar fark olarak arasında sadece soğutma ve tasarım farkı oluyor demi hocam? Yani gidip de DLSS 3.0 veya RTX kullanımında sorun olmuyor demi performans olarak bilmediğimden soruyorum şu an sistem yokluğundayım 20 bin bütçem var da sence pc hocasının bir dahaki sistemini mi bekleyeyim yoksa Inno 3D de alınır mı RTX 4060 için çok kararsızım ilk defa kasalı bilgisayar alıyorum almışken kuruşu kuruşuna değerlendirmek istiyorum üniversite yaşına geldik geçiyoruz anca pc alıyorum valla 8 senelik laptop kullanıyorum

Inno ve diğer markalar fark olarak arasında sadece soğutma ve tasarım farkı oluyor demi hocam? Yani gidip de DLSS 3.0 veya RTX kullanımında sorun olmuyor demi performans olarak bilmediğimden soruyorum şu an sistem yokluğundayım 20 bin bütçem var da sence pc hocasının bir dahaki sistemini mi bekleyeyim yoksa Inno 3D de alınır mı RTX 4060 için çok kararsızım ilk defa kasalı bilgisayar alıyorum almışken kuruşu kuruşuna değerlendirmek istiyorum üniversite yaşına geldik geçiyoruz anca pc alıyorum valla 8 senelik laptop kullanıyorum
Monitöre de 5 bin bütçem var onun için de AOC 24G2SPU karar verdim kasayı sipariş verdiğim gibi onun da siparişini vereceğim

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514

Monitöre de 5 bin bütçem var onun için de AOC 24G2SPU karar verdim kasayı sipariş verdiğim gibi onun da siparişini vereceğim
İnno 3d 4060 alınır evet tek farkı soğutma farkı ve benim attığım sistemde ssd yi değiştir men yeterli

wirnon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
İnno 3d 4060 alınır evet tek farkı soğutma farkı ve benim attığım sistemde ssd yi değiştir men yeterli
Peki 70 - 75 derece üstünü görür müyüm acaba innoda 1080p ultrada

Bir de ryzen 5 5600 e ekstra soğutma gerek diyor bilen arkadaşlar ama hangi soğutucuyu almalıyım reis veya yeterli olur mu kasanın fanları bilmiyorum bitfenix markayı da son hazır sistemlerde çok görüyorum yani pek araştırmadım ama güvenilir gözüküyor

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514

Bir de ryzen 5 5600 e ekstra soğutma gerek diyor bilen arkadaşlar ama hangi soğutucuyu almalıyım reis veya yeterli olur mu kasanın fanları bilmiyorum bitfenix markayı da son hazır sistemlerde çok görüyorum yani pek araştırmadım ama güvenilir gözüküyor
Bitfenix orta seviye bir markadir genelde ekran kartı 70-75 derecede geziniyor oyunlarda sıkıntı değil ve 5600 e ekstra soğutucu gerek

wirnon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bitfenix orta seviye bir markadir genelde ekran kartı 70-75 derecede geziniyor oyunlarda sıkıntı değil ve 5600 e ekstra soğutucu gerek
Özelleştirmelerden herhangi bir soğutucuyu alsam max bütçe 2000 olacak şekilde hangisini önerirsin

Özelleştirmelerden herhangi bir soğutucuyu alsam max bütçe 2000 olacak şekilde hangisini önerirsin
Bir de palit overclock modeli var 300 TL farkla acaba onu alsam overclock sebebiyle ısınma yapar mı yani daha yüksek performans vermesi adına sordum ama ısınma sebebi olabilir mi acaba overclock olması

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
özelleştirmelerde doğru düzgün soğutucu yok soğutucu bunu al geri kalan bütçe ilede özelleştirmeden ssd yi crucial p3 1tb yap

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri