RX 6600XT Ekran Kartı Aldım Kasıyor

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar herkese iyi günler dilerim,

Yeni bir ekran kartı aldım Asus dual 6600xt, fakat bu ekran kartı bütün yazılımları silip tekrar yüklememe ragmen driverları yeniden yüklememe rağmen ara ara kasıyor. Hatta bazı oyunlarda hiç kasma durmuyor.

ne yapmam lazım bir fikir verin lütfen.

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    245.8 KB · Görüntüleme: 55
KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar herkese iyi günler dilerim, yeni bir ekran kartı aldım asus dual 6600xt, fakat bu ekran kartı bütün yazılımları silip tekrar yüklememe ragmen driverları yeniden yüklememe rağmen ara ara kasıyor. Hatta bazı oyunlarda hiç kasma durmuyor. ne yapmam lazım bir fikir verin lütfen.
kartta sorun olduğunu düşünmüyorum furmarktan 9k scor testi alıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Passmark Performans Test aracını indirin ve Tests > 3D > All seçeneğinden test gerçekleştirin ve sonucu görsel olarak paylaşın.

Birde kasıyor derken tam olarak hangi oyunda ne oluyor? Ani FPS düşmesi veya sürekli düşük FPS gibi gibi neler oluyor tam olarak?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
Selamlar herkese iyi günler dilerim,

Yeni bir ekran kartı aldım Asus dual 6600xt, fakat bu ekran kartı bütün yazılımları silip tekrar yüklememe ragmen driverları yeniden yüklememe rağmen ara ara kasıyor. Hatta bazı oyunlarda hiç kasma durmuyor.

ne yapmam lazım bir fikir verin lütfen.

%95 driver kaynaklı. DDU ile tüm sürücüleri kaldırın. Ardından sisteme reset atıp, AMD sitesine girerek aşağıdaki linkten tekrar indirip dener misin?

KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Passmark Performans Test aracını indirin ve Tests > 3D > All seçeneğinden test gerçekleştirin ve sonucu görsel olarak paylaşın.

Birde kasıyor derken tam olarak hangi oyunda ne oluyor? Ani FPS düşmesi veya sürekli düşük FPS gibi gibi neler oluyor tam olarak?
şöyle göstereyim

Ekli dosyalar

• resim_2022-06-24_201840036.png
    resim_2022-06-24_201840036.png
    298.6 KB · Görüntüleme: 82
KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

bu arada passmark testini yaparken bile test grafiklerini komple takılarak yaptı

KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

testte bile kasarken ki kısmın videosunu çektim ama buraya atamıyorum, müsaitseniz discorddan atabilir miyim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cooler Master Elite V4 600W 80+ Aktif PFC 120 mm Fanlı PSU (MPE-6001-ACABN-EU)
OCCT yazılımı ile sisteme POWER testi yapar mısınız sistemde bir sorun olacak mı bakın. Teste başlamadan önce HWInfo yazılımını indirip bu yazılımda test esnesında ekran kartının çektiği Watt olarak maksimum ne kadar çekiyor güç bunu, maksimum frekanslarını bellekler dahil ve sıcaklıkları kontrol edin ne seviyedeler bakın. En az 10dk. test sürsün. Eğer hata vs. alırsanız ani kapanma veya başka bir şey olursa zaten sorun ya kartta yada PSU ürünündedir. Eğer en az 10dk. temiz geçerse sorun çıkmadan bir görsel alın HWInfo yazılımından ekran kartı bilgilerine dair paylaşın bakalım.

KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OCCT yazılımı ile sisteme POWER testi yapar mısınız sistemde bir sorun olacak mı bakın. Teste başlamadan önce HWInfo yazılımını indirip bu yazılımda test esnesında ekran kartının çektiği Watt olarak maksimum ne kadar çekiyor güç bunu, maksimum frekanslarını bellekler dahil ve sıcaklıkları kontrol edin ne seviyedeler bakın. En az 10dk. test sürsün. Eğer hata vs. alırsanız ani kapanma veya başka bir şey olursa zaten sorun ya kartta yada PSU ürünündedir. Eğer en az 10dk. temiz geçerse sorun çıkmadan bir görsel alın HWInfo yazılımından ekran kartı bilgilerine dair paylaşın bakalım.

Ekli dosyalar

• SharedScreenshot3.jpg
    SharedScreenshot3.jpg
    376.8 KB · Görüntüleme: 36
  • SharedScreenshot4.jpg
    SharedScreenshot4.jpg
    299.3 KB · Görüntüleme: 37
KS

mutebayir35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hata veya kapanma durumu olmadı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
HWInfo yazılımından Sensor seçeneğine basmanız gerekiyordu bilgileri görebilmek için.

OCCT bir şeyler göstermiş ama bana HWInfo bilgileri lazım. GPU sıkıntılı çıkacak gibi orası %70 ihtimal diyebilirim ama bir emin olalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri