Öneri Rx6600 Ve R5 5500 Ikilisine Ram Ve Anakart Önerisi

Kenxzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RX6600 ve R5 5500 ikilisine Ram ve Anakart önerisi yapabilirmisiniz bütçe 5bin liram var ürünlerin gerçekten sağlam olmasını istiyorum

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Asus PRIME B450M-A II veya Gigabyte B550M DS3H başlangıç seviyesi anakartlar diyebiliriz.
Orta seviye istersen B550 Gigabyte Aorus Elite olabilir.

Bunların üstü gereğinden fazla para harcamış olursun. Onun yerine daha iyi bir ekran kartı veya işlemci alabilirsin.

KS

Kenxzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Asus PRIME B450M-A II veya Gigabyte B550M DS3H başlangıç seviyesi anakartlar diyebiliriz.
Orta seviye istersen B550 Gigabyte Aorus Elite olabilir.

Bunların üstü gereğinden fazla para harcamış olursun. Onun yerine daha iyi bir ekran kartı veya işlemci alabilirsin.
Önerin için teşşekür ederim. Bende şu an Asus PRIME A520M-E var uygunmudur bu anakart

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Uygundur hocam, boşuna masraf yapma bence.

KS

Kenxzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Uygundur hocam, boşuna masraf yapma bence.
Tekrar teşekkür ederim hocam peki ya ram önerisi yapabilirmisin. Yazılımla uğraşıyorum o yüzden kullandığım programlar ram'e biraz daha dayalı ona göre öneri yaparsan çok sevinirim

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Ne tesadüf ben de yazılım ile uğraşıyorum :) Öyleyse senin için önemli olan ram'in frekansından çok kapasite olmalı. Bir çok programı aynı anda kullanıyorsundur. Hepsine yetmesi için 32gb uygundur.

Teamgroup T-Force 16x2 3600mhz CL18 veya Gskill 16x2 3600mhz CL18 olabilir.

KS

Kenxzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ne tesadüf ben de yazılım ile uğraşıyorum :) Öyleyse senin için önemli olan ram'in frekansından çok kapasite olmalı. Bir çok programı aynı anda kullanıyorsundur. Hepsine yetmesi için 32gb uygundur.

Teamgroup T-Force 16x2 3600mhz CL18 veya Gskill 16x2 3600mhz CL18 olabilir.
T-Force urunlerinden daha once kullanim ne diyim pek dayanikli degil bence. Birde hocam cok yordum seni biliyorum. Bir sorum daha olucakti. Bu islerler ugrastigin icin sende biliyorsundur projeleri saklamak icin bir boyutu yuksek hizi da yuksek ve fiyati da orta fiyatli bir nvme ssd onerebilirmisin acaba min 512gb olursa sevinirim hocam

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Yok dostum ne yorması, Cricual P3 veya Kingson SNV25'e bakabilirsin.

ersan.gokdag

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
kingston dual ssd var mermi gibi 1700mb altına düşmüyorum tavsiye edebilirim

kingston snv2s serisi ikiside arkadas yanlış yazmıs sanırım @aerowing

3 disk kurulu makinede format attırmıyordu (p3 crucial) yan disk olarak kullanıyordum emekli ettim sonra ögrendim format esnasında makinede max 2 disk takılı olmak zorunda imiş driverlardan dolayı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri