Ryzen 3100 + 6500 XT sistemde düşük FPS sorunu!

klone7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar öncelikle herkese selamlar pc hocası youtube kanalındaki son video olan pch fenix kasa videosunu izledim ve kendi sistemle denk olmasına rağmen valorantta daha düşük fps aldığımı fark ettim video da fps 200ün altına nadir düşüyor ultra ayarlarda ama benim düşük ayarlarda fps im 170leri bile görüyor acaba sistemimde bir sıkıntı mı var yoksa ayarlarda mı bir problem var ? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
sistem özelliklerim:
b450m a pro max
sapphire rx 6500xt
16 gb ram
ryzen 3 3100 işlemci
500gb m2 ssd

Can Akbaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
602
Windows zaten otomatik en güncel sürücüleri bulup kuruyoe Arka plandaki işlemleri kapatın

Onemack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bende de Düşük Oluyordu İşlemcimin Gücüne Göre ama Bazı Ayarları Kıstım veya Kapattım Nvidia dan düzeldi

KS

klone7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende de Düşük Oluyordu İşlemcimin Gücüne Göre ama Bazı Ayarları Kıstım veya Kapattım Nvidia dan düzeldi
ekran kartım amd ayarlarına bakarım ama dediğim gibi videodaki sistemde 6400 ekran kartı kullanılıyor benim sistemimde 6500 xt var

f0ze

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
merhabalar öncelikle herkese selamlar pc hocası youtube kanalındaki son video olan pch fenix kasa videosunu izledim ve kendi sistemle denk olmasına rağmen valorantta daha düşük fps aldığımı fark ettim video da fps 200ün altına nadir düşüyor ultra ayarlarda ama benim düşük ayarlarda fps im 170leri bile görüyor acaba sistemimde bir sıkıntı mı var yoksa ayarlarda mı bir problem var ? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
sistem özelliklerim:
b450m a pro max
sapphire rx 6500xt
16 gb ram
ryzen 3 3100 işlemci
500gb m2 ssd
İşlemci turbo frekanslarını çıkıyor mu ?

KS

klone7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun ayarlarını kontrol ediniz, farklı ayarlarda tekrar test ediniz.
en düşük ayarlarda da denedim en yüksek ayarlarda da ama birşey değişmiyor hatta çözünürlük düşürünce fps im düşüyor sorunumu anlayamıyorum
ama anakartımın biosu güncel değil 1 sene önceki biosu kullanıyorum sebebi bı olabilirmi yada kullandığım windows bazen hatalı çalışıyor o yüzden olabilirmi

f0ze

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
en düşük ayarlarda da denedim en yüksek ayarlarda da ama birşey değişmiyor hatta çözünürlük düşürünce fps im düşüyor sorunumu anlayamıyorum
ama anakartımın biosu güncel değil 1 sene önceki biosu kullanıyorum sebebi bı olabilirmi yada kullandığım windows bazen hatalı çalışıyor o yüzden olabilirmi
Bios ile akalı olamaz. Önceden sorun yok ise şimdi ki problem farklı bir nedenden dolayı olabilir. Temiz Windows kurulumu yapıp tekrar deneyebilirsiniz.

KS

klone7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncedende aynıydı ortalama fps im 208 gözüküyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri