Öneri Ryzen 5 5600 İçin Ses Sürücüleri İyi Olan Anakart Önerisi

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Arkadaşlar ryzen 5 5600 alacağım kule tipi soğutmam var hyper 212 spectrum 3060ti ile beraber kullanacağım.
Gen 4 destekleyen b550 serisi anakart önerileri istiyorum ses sürücülerinin iyi olması önemli.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
501
7.1 özelliği olan USB aparatlı kulaklık alacaksanız veya elinizde böyle bir kulaklık varsa anakartın ses sürücüleri pek de önemli olmuyor.
Yine de ses çipi kaliteli olmasının bir avantajı var mı USB aparatıyla kullanırken?
Avantajı olmaz. USB aparatı kullanır sistem.

Aynı USB aparata 5+1 ses sistemini de bağlıyorum. Gerçi benim anakartın ses sürücüleri de fena değil ama USB aparata bağlayınca kulaklık ve ses sistemi arasında geçiş kolaylık oluyor diye öyle kullanıyorum.

İlla anakart iyi olsun ve ses çipleri de üst düzey olsun diyorsanız B550 Rog modellerine bakabilirsiniz S1220A çipleri var. En iyi ses yongalarından biri.

Fiyatı abartı gelmişse ALC1200 çipe sahip anakartlara bakabilirsin.

Asus Tuf B550 modelinde de ALCS1200A ses yongası var. Ancak bunun yerine ROG modeli daha mantıklı fiyatta ve daha iyi bir anakart.

Daha ucuz anakartların çoğunda ALC897 veya ALC887 var. Bütçe belirtmediğiniz için ortaya karışık öneri yaptım.

KS

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
7.1 özelliği olan USB aparatlı kulaklık alacaksanız veya elinizde böyle bir kulaklık varsa anakartın ses sürücüleri pek de önemli olmuyor.
Yine de ses çipi kaliteli olmasının bir avantajı var mı USB aparatıyla kullanırken?
Avantajı olmaz. USB aparatı kullanır sistem.

Aynı USB aparata 5+1 ses sistemini de bağlıyorum. Gerçi benim anakartın ses sürücüleri de fena değil ama USB aparata bağlayınca kulaklık ve ses sistemi arasında geçiş kolaylık oluyor diye öyle kullanıyorum.

İlla anakart iyi olsun ve ses çipleri de üst düzey olsun diyorsanız B550 Rog modellerine bakabilirsiniz S1220A çipleri var. En iyi ses yongalarından biri.

Fiyatı abartı gelmişse ALC1200 çipe sahip anakartlara bakabilirsin.

Asus Tuf B550 modelinde de ALCS1200A ses yongası var. Ancak bunun yerine ROG modeli daha mantıklı fiyatta ve daha iyi bir anakart.

Daha ucuz anakartların çoğunda ALC897 veya ALC887 var. Bütçe belirtmediğiniz için ortaya karışık öneri yaptım.
Değerli bilgilerin için sağol hocam ses kartı olmayan bir kulaklık kullanıyorum aslında razerın programı yeterince iş görüyor ancak çokta kalitesiz bir anakart almayı düşünmüyorum ufak bir geliştirme ile 5800x3d ye geçerim 5600 den sonra yakın zaman içerisinde. Rog strix 5600 den pahalı bir kart açıkçası o paralı vermeye elim gitmiyor diyebilirim Aorus Elite V2 nasıldır sence tercihim ondan yana olacak gibi duruyor.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
501
Aorus Elite V2 nasıldır sence tercihim ondan yana olacak gibi duruyor.
İyi bir anakart. Ancak fiyat farkı çok değilken benim Asus Rog anakartı kişisel tercihim olurdu. Hem özellikleri daha iyi hem de uzun vadede rahat edersiniz.
Gigabyte anakartlarda bazı kronik sorunlar olduğunu iddia edenler var ama fazla bilgim yok o konuda. Yanıltmak istemem bu yüzden. Bu modelde sorun yaşanır mı hiç bilgim yok çünkü.

KS

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
İyi bir anakart. Ancak fiyat farkı çok değilken benim Asus Rog anakartı kişisel tercihim olurdu. Hem özellikleri daha iyi hem de uzun vadede rahat edersiniz.
Gigabyte anakartlarda bazı kronik sorunlar olduğunu iddia edenler var ama fazla bilgim yok o konuda. Yanıltmak istemem bu yüzden. Bu modelde sorun yaşanır mı hiç bilgim yok çünkü.
Benimde gönlüm rog strixten yana aslında Suprimfx ses desteği ve neredeyse bir X570 kadar destek sunması çok etkileyici. Gaming gecesinde 3200 tl gibi bir fiyata düşmüştü geçen sefer belki yine düşer yakalayabilirsem alacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri