Yardım Ryzen 5 5600 Isınma Sorunu

Arda Taşkın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
merhaba r5 5600 işlemcim var rtx 3060ti var işlemci aşırı derecede ısınıyor pubg de en yükek ayarlarda 95 i gördü pc 2 gülük sıfır daha

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Bios dan CPB kapatın 4.4 ghz 1.1625v sabitleyin fark olucaktır illaki performans da kaybınız olmayacaktır.

Kurtulan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
ya bunu takarsam düzelir mi bana termal macun dan dır dediler de
Yeni sistemlerde teknisyen hatası olmadığı sürece bu durumlar yaşanmaz. Yeni sistemlerde termal macun yeni sürüldüğü için kullanıma göre 12 ay götürür. İşlemci stok soğutucu ile ise normal bir durum. Bütçenize uygun kule tipi yada sıvı soğutucu takılabilir. Ne alabilirim derseniz de kasanızı ve bütçenizi yazın önerelim.

KS

Arda Taşkın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Yeni sistemlerde teknisyen hatası olmadığı sürece bu durumlar yaşanmaz. Yeni sistemlerde termal macun yeni sürüldüğü için kullanıma göre 12 ay götürür. İşlemci stok soğutucu ile ise normal bir durum. Bütçenize uygun kule tipi yada sıvı soğutucu takılabilir. Ne alabilirim derseniz de kasanızı ve bütçenizi yazın önerelim.
GameBooster GB-W002B 650w 80+ BRONZE USB 3.0 Mesh ARGB Gaming E-ATX Kasa bütçe yok param biti :Dherşeyi kasaya verdim

Kurtulan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Bütçeyi az düzeltince idareten buna bakabilirsiniz :D değerlere katkısı çok olmasa da Prism soğutucudan bir tık daha iyi sizinkinden hatırı sayılır bir fark yaratacaktır. Ek olarak en azından sıcak havayı diğer bileşenlere yaymaz egzoz fan ile dışarı atarsınız.
Soğutucu link

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri