Ryzen 5 5600X Işlemci Soğutucu Önerisi

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bu sogutucu ryzen 5 5600x için yeterli olur mu kullanan var mı? hali hazırda stok fan kullanıyorum.

Birde yorumlardan okudugum kadarıyla içinden termal macun cıkıyormuş. ekstra bir termal macun almak gerekir mi?

Son düzenleme:

Alkameturkes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Deepcool le500 mars kullanıyorum işlemci 70 derecelere çıkınca canavar kesiliyor fanları %100 çalıştırıyor biraz gürültülü ama 20 dereceden fazla sıcaklıkta düşüş oldu. Tavsiyem 240 mm sıvı soğutma alman

Ayrıca buna bakabilirsin

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
bu sogutucu ryzen 5 5600x için yeterli olur mu kullanan var mı? hali hazırda stok fan kullanıyorum.

Birde yorumlardan okudugum kadarıyla içinden termal macun cıkıyormuş. ekstra bir termal macun almak gerekir mi?
Dediğiniz soğutucu yetecektir diye düşünüyorum. 5600x biraz gereksiz ısınıyor. Id coolingi genel olarak gelbura satıyor, kutu içeriğini detaylı koyuyor açıklamaya genelde. Bende 5600 de Arctic 34 Duo var memnunum.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395

5600x ile bunu kullanıyorum aaa oyunlarda zorlarsam max 70 gördüm gta witcher gibi oyunlarda max 65 gördüm genelde 58-60 tabi daha aşağıda tutmak senin elinde sıvıyı %100 de çalıştırmıyorum 65 derecede %100 çalışmaya başlıyor 60 a çekersen daha iyi oluyor vs..

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
benim ag620 60 derece üstüne çıkarmıyo oyunlarda D:

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
araba radyatörü dimi o :D anakartta eğilme yaptımı reyiz hiç merakımdan soruyom hep merak etmişimdir
valla kocaman bişi, zaten onu takarken anakartı falan komple söktüm. İlk taktığımda çok sağlam takmamıştım, o soğutucuyu takarken baya sağlam vidaladım djlkajdalsklkjsad önlemleri aldım bi sıkıntı çıkarmadı sessiz çalışıyo çok ses yapmıyo

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Deepcool le500 mars kullanıyorum işlemci 70 derecelere çıkınca canavar kesiliyor fanları %100 çalıştırıyor biraz gürültülü ama 20 dereceden fazla sıcaklıkta düşüş oldu. Tavsiyem 240 mm sıvı soğutma alman

Ayrıca buna bakabilirsin
Sıvılar cok pahalıya geliyor ya 1 k bandında çözmek istiyorum olayı biraz daha. 70 derece çok değil mi ya normal mi yada ben hiç açık oynamıyorum derecesi benimki ne vaziyette geziyor bilmiyorum acıkcası. 5600 için yeterli oldugunu okduum da 5600x e ne yapar bu benim söylediğim bir emin olmak istedim

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Sıvılar cok pahalıya geliyor ya 1 k bandında çözmek istiyorum olayı biraz daha. 70 derece çok değil mi ya normal mi yada ben hiç açık oynamıyorum derecesi benimki ne vaziyette geziyor bilmiyorum acıkcası. 5600 için yeterli oldugunu okduum da 5600x e ne yapar bu benim söylediğim bir emin olmak istedim
5600x 4.6 ya çıkınca AAA oyunlarda ısınabiliyor kule tipi se 224 gibi bişi alırsan 4.4 ghzye çekersin sorun kalmaz 1 k ile idare eticeksen bu şekilde kullanırsın

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
MSI Afterburnerla bir oyundayken derecesine baktım 86 dereceye geliyor. Termal macun falan yenilemedim ama Starfield oynarken aşırı drop yiyorum 3070 rxt ekran kartıyla burada sorun işlemciden mi kaynaklıdır. Ona göre işlemciye iyi bir sogutucu mu alayım yoksa yazdıgımı alsam sorun çözülmez mi yine de

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
3070 güçlü kart şuan yeter herşeye tabi işlemcinde öyle fakat dediğin gibi derece yükselcikte drop yiyebilirsin ayrıca starfield daha tam oturmadı oyundanda kaynaklı olabilir ama illaki sıvı yada kule tipi şart

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
3070 güçlü kart şuan yeter herşeye tabi işlemcinde öyle fakat dediğin gibi derece yükselcikte drop yiyebilirsin ayrıca starfield daha tam oturmadı oyundanda kaynaklı olabilir ama illaki sıvı yada kule tipi şart
sıvı soğutucu için fiyat performans ürünü bir önerin var mı?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
sıvı soğutucu için fiyat performans ürünü bir önerin var mı?
5600x için 240 lık cooler master yada msi mag liquid kullanıp hız ayarlarından tam performansı 65 yerine 60 a çekip gayet rahat kullanabilirsin

sıvı sogutucuya bitçen yoksa çift fanlı bi kula sogutucu da tercih edebilirsin araba radyatörü gibi olanlarda

Alkameturkes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Ben 1800 e almıştım bide 5 taksit yaptı banka bide sıvı soğutma istiyordum o şekilde aldım. 5600x için 70 en üst derece işlemciyi çok kullanmayan oyunlarda ısınmıyor bile. Bide kasa havalandırması da etken oluyor ön fanlarımdan birisi çalışmıyor port kalmadı anakartta fan çoklayıcı almam lazım onun için. 1k civarına indirimde güzel kule tipi soğutucular oluyor onlara denk gelirsen öyle alabilirsin.

Taksit imkanlı alabilirsen de pahalıya kaçmadan güzel sıvı soğutma tercih edilebilir

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben 1800 e almıştım bide 5 taksit yaptı banka bide sıvı soğutma istiyordum o şekilde aldım. 5600x için 70 en üst derece işlemciyi çok kullanmayan oyunlarda ısınmıyor bile. Bide kasa havalandırması da etken oluyor ön fanlarımdan birisi çalışmıyor port kalmadı anakartta fan çoklayıcı almam lazım onun için. 1k civarına indirimde güzel kule tipi soğutucular oluyor onlara denk gelirsen öyle alabilirsin.

Taksit imkanlı alabilirsen de pahalıya kaçmadan güzel sıvı soğutma tercih edilebilir
su ankiler hep 3 k bandında önerilenler ve baktıklarım. 1.8 kya iyi almıssın baya. Sıvı mantıklı geliyor da termal macunum yok benim bu arad asıvılar ıcınden termal macun cıkıyor mu ya da yine sürmek gerekiyor mu?

fuRkan_dt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
su ankiler hep 3 k bandında önerilenler ve baktıklarım. 1.8 kya iyi almıssın baya. Sıvı mantıklı geliyor da termal macunum yok benim bu arad asıvılar ıcınden termal macun cıkıyor mu ya da yine sürmek gerekiyor mu?
termal macunlu gelir sivi sogutmalar

kaandenizbilkin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Amd r5 5600x kullanıcı olarak söylüyorum 240mm radyator ile max 73 derecedeyim oc 4.5 ile kasa gt301 unutmayın ki kasanın cok önemi var

Alkameturkes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
bendeki bu tavsiye ederim, termal macun sürülü geliyor ama ben 130 tlye arctic mx4 aldım baya memnunum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri