Ryzen 5 5600x Valorant Düşük Fps Sorunu

newhidalgo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Valorantta FPS'im önceden 450-550 arasıydı şimdi 220lere hatta 190lara indiği oluyor ayarlarım aynı işlemcim ryzen 5 5600x bu ve kasam sıcaktı dokunduğumda işlemci sıcaklığım 85 derece görünüyordu sorun sıcaklıktan mı olabilir?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
85 derece çok yüksek bir değer muhtemelen sıcaklıktandır. Kasa temizliğinizi ve macun değişiminizi düzenli ve kaliteli ürünlerle yapın. Fanlarınızın rahat dönebildiğinden emin olun. Kasanızı rahat hava alabilecek şekilde konumlandırın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Valorantta FPS'im önceden 450-550 arasıydı şimdi 220lere hatta 190lara indiği oluyor ayarlarım aynı işlemcim ryzen 5 5600x bu ve kasam sıcaktı dokunduğumda işlemci sıcaklığım 85 derece görünüyordu sorun sıcaklıktan mı olabilir?
Sıcaklıklar yüksekmiş. Eğer stok soğutucu varsa ve kasa hava akışınız iyi değilse + birde macun ve temizlikler aksatıldıysa sebepler bunlar olabilir yüksek sıcaklığın.

KS

newhidalgo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
85 derece çok yüksek bir değer muhtemelen sıcaklıktandır. Kasa temizliğinizi ve macun değişiminizi düzenli ve kaliteli ürünlerle yapın. Fanlarınızın rahat dönebildiğinden emin olun. Kasanızı rahat hava alabilecek şekilde konumlandırın.
Kasa soğuk çalışıyor FPS yine aynı. 265 Sabit alamıyorum düşük ayarda da aynı yüksek ayarda da. Önceden kendim sabitliyordum 265'e FPS'i şimdi maç içinde 190-220 falan FPS oluyor.
Sıcaklıklar yüksekmiş. Eğer stok soğutucu varsa ve kasa hava akışınız iyi değilse + birde macun ve temizlikler aksatıldıysa sebepler bunlar olabilir yüksek sıcaklığın.
Stok soğutucu ancak kasa serinken denedim yine aynı durumda FPS hatta dünden daha düşük bugün. 265 Sabit oynardım sabitlemediğimde 400-500 olurdu FPS. Şimid 190-200 falan oyun içi. Ani drop yapıyor hatta FPS anlık çok düştüğünden. Nasıl bir yol izlemem lazım?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Korsan işletim sistemi veya yazılım kullanıyor musunuz? İşletim sisteminiz nedir?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Valorant deli gibi uyumluluk sorunu olan bir oyun . Yeni güncellemeler ile sorununuz çözülecektir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri