Ryzen 5600 sıcaklık

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
İmzamdaki sisteme sahibim bugun cod oynarken işlemcim 80 derece sıcaklıkları gördü. Birde Rise online oyuncusuyum oradada işlemci sicakligi 70 derece arasında geziyor. Bunun işlemciye bir zararı olurmu? Fan hızını arttırın diye birşey okudum ama nasıl olur bilmiyorum. Kasada bir tık sesli çalışıyor bu sıcaklıklar normalmi?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
İmzamdaki sisteme sahibim bugun cod oynarken işlemcim 80 derece sıcaklıkları gördü. Birde Rise online oyuncusuyum oradada işlemci sicakligi 70 derece arasında geziyor. Bunun işlemciye bir zararı olurmu? Fan hızını arttırın diye birşey okudum ama nasıl olur bilmiyorum. Kasada bir tık sesli çalışıyor bu sıcaklıklar normalmi?
Optimizasyon yapın sıcaklıklar düşecektir. Ryzen Master indirin. Bu ayarları yapıp Start Optimizinge tıklayın 1 saat civarı sürecek bitince Applya tıklayın ve sistem yeniden başlayacaktır.
Screenshot (3).png

Son düzenleme:

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
İşlemci soğutucusu nedir?
Stok soğutucu ile kullanıyorsanız değiştirmenizi öneririm. Hem gürültülü hem de iyi soğutmuyor.

70 dereceden sonrası fazla bana göre. Kış aylarında bile 80 derece görüyorsa yazın daha yüksek sıcaklıkları görür. Tabii klimasız ortamda çalışacaksa. İşlemci 90 dereceye kadar çalışabiliyor ancak kritik sıcaklıklardan sonra performansını kısarak çalışmayı sürdürüyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Stok soğutucu ile işlemciyi zorlayan oyunlarda yükselebiliyor. Sağlıklı kullanım için yapacağınız ayarlar işe yaramazsa kule tipi soğutucu almak daha iyi olacaktır.
İşlemcinin maksimum derecesine kadar bir şey olmaz. Fan hızını artırmak gürültüye sebep olur, sistem zaten gerektiği yerde artırıyor.

CrAwL06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aynı sıkıntı bende de vardı ne yapsam düzelmedi aksine bi ara 85leri fln gördü.İndirimli Nzxt x53 rgb sıvı soğutma ile çözdüm sorunu stok sogutucunun cod gibi oyunlarda fazla bi etkisi yok malesef.Sıvı soğutmadan sonra 60 dereceyi neredeyse hiçbir oyunda geçmiyor.Sıvı soğutmayı öneririm.

KS

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
Stok soğutucu ile işlemciyi zorlayan oyunlarda yükselebiliyor. Sağlıklı kullanım için yapacağınız ayarlar işe yaramazsa kule tipi soğutucu almak daha iyi olacaktır.
İşlemcinin maksimum derecesine kadar bir şey olmaz. Fan hızını artırmak gürültüye sebep olur, sistem zaten gerektiği yerde artırıyor.
Kule tipi soğutucu önerin varmı?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Kule tipi soğutucu önerin varmı?
Bütçeniz nedir? Normal de Snowman t6 ultra iş görüyordu ama piyasada bu ara yok. Uygun iyi aklıma gelen ak400, gammaxx 400ex, uygun fiyatlı, noctua ürünleri var güzel 1.3k gibi.

KS

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
kasan full mesh olmasına rağmen böyleyse bir sorun var aynı işlemci bende de var kendi soğutucusu ile geldi fakat hiç bu dereceleri görmedim
Sadece call of dutyde var bu sorun. Onun dışındaki oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503

Uygun fiyatlı, 6x ısı borusu var, 2x fan var. Isınma problemini çözebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri