Ryzen 7 5800x3d ve 1050 Tİ

zoowie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Arkadaşlar merhabalar kolay gelsin uzun bir araştırma sonucunda yükseltme olarak işlemcide karar kıldım
MSI GeForce 1050 Tİ ekran kartı
16 GB RAM
A320M A-PRO ANAKART Var işlemci olarak ryzen 7 5800x3d almayı planlıyorum işin ehli birisi varsa 1050 Ti ile ryzen 7 5800x3d ü kullanırsam bir sorun olurmu belirtebilir misiniz? teşekkürler.

Maethril_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Bir sorun olmaz psu nun yetip yetmediğine dikkat et. İşlemci çok güçlü kalacak ekran kartına göre ileride ekran kartınıda upgrade lerim diyorsan alabilirsin.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Arkadaşlar merhabalar kolay gelsin uzun bir araştırma sonucunda yükseltme olarak işlemcide karar kıldım
16 GB RAM
A320M A-PRO ANAKART Var işlemci olarak ryzen 7 5800x3d almayı planlıyorum işin ehli birisi varsa 1050 Ti ile ryzen 7 5800x3d ü kullanırsam bir sorun olurmu belirtebilir misiniz? teşekkürler.
Niye dengeli yükseltme yapmadın,direk işlemciyi üst seviye yapmandaki sebep ne acaba öğrenebilir miyiz?

Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU bu var kanka Yeterlı mıdır anlamıyorum da ben
Yeter ikisine rahat rahat ama ekran kartını yükselteceğinde konu açarsan ona göre tekrar psu önerisi yapılabilir.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
16 GB RAM
Anakart çok ısınır anakartı da yükseltmek gerek

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
5800x3d gördüğüm en çok ısınan ryzen serisi işlemcisi. Ya ben şansızım yada cidden çok ısınıyor. Custom sıvı soğutmada bile oyunlarda 80 dereceler civarında takılabiliyor. Direk yüke soktunuzda ise 90 a kendini sabitliyor anında. Standart bir soğutucu belki yeterli gelmeyebilir. İşlemcinin ısınmadan dolayı zarar görme ihtimali yok fakat soğutma yetersiz ise frekans kısıp performansını düşürüyor. Aşağı yukarı benim mantıktasınız. Fiyatı uçuk olmayan bu işlemci am4 ün son ve oyun için tepe modeli sayılabilir. İlerde hangi ekran kartını taksanız yeterli gelecektir.

KS

zoowie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Niye dengeli yükseltme yapmadın,direk işlemciyi üst seviye yapmandaki sebep ne acaba öğrenebilir miyiz?

Yeter ikisine rahat rahat ama ekran kartını yükselteceğinde konu açarsan ona göre tekrar psu önerisi yapılabilir.
ikisinden birini yükseltecektim kararımı işlemcıde kullandım ekran kartını yukseltsem işlemcıye dar boğaz yapacaktı muhtemelen işlemcide ekran kartına yapacak ama öğrendiğim kadarıyla işlemcının ekran kartına dar bogaz yapması daha iyi %100 performansta kullanabılırım ekran kartını ve birde ekran kartını zaten değişecegim şuan idareten duruyor ekran kartı maksat işlemcıyı yukselteyım ılerıde alacagım ekran kartını kafam rahat bır şekılde alabıleyım dar bogaz yapar mı eder mı dıye dusunmeyeyım dıye dırekt ıslemcı yukselttım kanka umarım dogru yapmısımdır bılmıyorum :D

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
ikisinden birini yükseltecektim kararımı işlemcıde kullandım ekran kartını yukseltsem işlemcıye dar boğaz yapacaktı muhtemelen işlemcide ekran kartına yapacak ama öğrendiğim kadarıyla işlemcının ekran kartına dar bogaz yapması daha iyi %100 performansta kullanabılırım ekran kartını ve birde ekran kartını zaten değişecegim şuan idareten duruyor ekran kartı maksat işlemcıyı yukselteyım ılerıde alacagım ekran kartını kafam rahat bır şekılde alabıleyım dar bogaz yapar mı eder mı dıye dusunmeyeyım dıye dırekt ıslemcı yukselttım kanka umarım dogru yapmısımdır bılmıyorum :D
Yaptığın doğru birşey ama anakartı da biraz üst segment alabilirsen iyi olur,ekran kartını da fırsat olduğunda yükseltirsen iyi olur.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Bu işlemciye yetecek bir VRM yapısı olan anakart almanız gerekli, ayrıca işlemci çok ısınır yani iyi bir soğutucuya ihtiyacı var. 360mm sıvı soğutucu anca yetiyor 5800X3D işlemciye. Tabii bu sefer de kasa değiştirmek gerekebilir sıvı soğutucu sığmayacak olursa.
Tüm bunların dışında DDR4 platformundaki sınıfının en iyi oyun işlemcisini almışsınız.

Diğer konu ise ekran kartı ne almayı planlıyorsunuz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri