Ryzen 9 Işlemci Sıcaklık Değerlerim Normal Mi?

madner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ryzen 9 3900x işlemcim var 750 watt PSU ve 240mm sıvı soğutucu ile birlikte kullanıyorum kasam biraz kötü Frisby FC-9280G marka. Şu an Steam üzerinden oyun indiriyorum ve işlemci sıcaklık değerlerim ekran görüntüsündeki gibi çok mu ısınıyor sizce? Aniden 50 lere düşüp tekrardan 60 lara çıkıyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    484.3 KB · Görüntüleme: 21

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Kasanız çok kötü bir hava akışına sahip bu yüzden ani yükselmeler normal ama maksimum seviyedeki sıcaklık değeriniz iyi onda sorun yok. Bence kasayı değiştirin yakın bir zamanda.

KS

madner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasanız çok kötü bir hava akışına sahip bu yüzden ani yükselmeler normal ama maksimum seviyedeki sıcaklık değeriniz iyi onda sorun yok. Bence kasayı değiştirin yakın bir zamanda.
MSI Mpg Gungnir 110R almayı düşünüyorum önereceğiniz bir kasa var mıdır?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
ASUS AuraSync destekli bir kasa almanız daha iyi olacaktır. MSI markasının RGB sistemini ASUS anakartla kontrol edemezsiniz. Önerinizi yapacağım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,070
Ortalama değerleriniz çok yüksek olmasa da, gerçekten o kasa çok kötü. Bir an önce değiştirebilirseniz faydasını görürsünüz. Mesh ve sirkülasyonu iyi olan kasanın gözünü seveyim ya :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Son düzenleme:
KS

madner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Bu 2 kasayı önerebilirim size. Hava akışı ve kalitesi iyi kasalardır. ASUS RGB sistemiyle uyumlular.

Eğer RGB önemli değilse bu veya bu üründe alınabilir.
Tesekkurler kasa boyle bir yerde pubg de max 87 dereceyi gördüm bu dar alanın da etkisi vardır galiba yukarı doğru buram buram sıcaklık geliyor termal macunuda kontrol etsem iyi olacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20220421_194305.jpg
    IMG_20220421_194305.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 16

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
O dar alanda evet biraz boğuluyor olabilir ama çok büyük farklar yaşanmaz yukarıya almanızda bu kasa için tabi böyle. Kasayı değiştirirken macun kontrolü yapılabilir tabi.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Tesekkurler kasa boyle bir yerde pubg de max 87 dereceyi gördüm bu dar alanın da etkisi vardır galiba yukarı doğru buram buram sıcaklık geliyor termal macunuda kontrol etsem iyi olacak.
Evet kasayı bir miktar boğar fakat asıl sorun ön panelinizdeki hava deliklerinin az olması. Kasanızın tuşları ön panelden ayrı. Geçici bir çözüm olarak öndeki camı sökerek kullanabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri