Sabit FPS saniyelik drop

Klausenvalentina

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemim:
Gigabyte B450 gaming M anakart
Frisby 650W PSU
Ryzen 5 3600 işlemci
Sapphire RX580 8GB ekran kartı
2X8GB Corsair PRO 3000MHZ Ram
Kingston A2000 SSD
Seagate 1TB HDD
32INC 2K monitör 165HZ
Türk Telekom 100MPS 7.6 sabit UPLOAD

Sistemim bu şekilde. LOL oynuyorum. 240 sabit FPS alıyorum. Bazen ortalama 1-2 saniye drop giriyor. Sebebi nedir? Yanlış mı topladım bilmiyorum. Gerçekten çok üzüyor.
Arkadaşımın İnternet kafesinde 1070'li PC'lerde bile bu durum olmuyor ve çok fazla akıcı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bileşenler iyi darboğaz yapacak bileşenler yok yani sitemde. 2K monitör RX 580 için fazla ama LOL için sorun yok. Sadece PSU kötü ama oda bu yaşadığınız sorunu yapmaz.

MSI Afterburner ile oyun içniden CPU + GPU + RAM ve FPS değerlerinizi sıcaklıklarla birlikte paylaşın. Drop öncesi ve drop anında olmasına özen gösterin.

KS

Klausenvalentina

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıcaklıklar stabil. Grafik ayarlarını ultradan ortaya düşürdüğüm zaman daha da kötü oluyor durum. PSU kasa içinde geldi ve +80 verimlilik sertifikası bulunmuyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sıcaklıklar stabil. Grafik ayarlarını ultradan ortaya düşürdüğüm zaman daha da kötü oluyor durum. PSU kasa içinde geldi ve +80 verimlilik sertifikası bulunmuyor.
Görsel olarak paylaşın lütfen.

Sertifika değil sorun burada ki sorun marka PSU için ama onun bu sorunu yapacağını düşünmüyorum şimdilik. Bakarız sonra PSU ürününe detaylı.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
PSU her ne kadar kaliteli bir markadan olmasa da, bu sistemi besleyebilecek kapasitede ve ürünlerin hiç biri darboğaz yapacak şekilde değil gayette uyumlular. Ancak RX 580 için 1440p fazla.

Öncelikle @ugur.gozaydin hocamızın dediği gibi MSI Afterburnerdan değerleri görsel olarak paylaşın. Dediğiniz gibi sıcaklıklar ve değerler stabil ise;

Oyunu 1080p de oynamayı deneyin. 1080p de de aynı sorunlar devam ediyor ise; sorun ya internet ile alakalı, ya da oyun oynarken arkada sisteminizi kullanan programlar hatta virüs vs bile olabilir.

Yüksek ihtimalle internetinizi kablo ile kullanıyorsunuz. Öncelikle speedtest yapıp internetin ping değerlerine bakın. Sorun yok ise Kaspersky gibi sağlam bir anti-virüs programı ile PC nizi tam tarama yapın. Ondada sorun çıkmaz ise driverlerınızı kontrol edip güncelleyin.

Driverların da güncel olduğundan eminseniz, son çareniz temiz bir format atmak olacaktır. Format sonrası sorun yine devam ederse, artık bileşenleri tek tek test edip sorunun hangi parçadan olduğunu bulmak gerekecek. Bu anakart olur, ram olur, psu olur vs.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri