Sadece laptopta internet bağlantı sorunu

esaret

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WİFİ bağlandığım diğer cihazlarında hiç birisinde sorun yok. Fakat laptopumla wifi bağlandığımda internette yavaşlamalar kopmalar oluyor. Sorun şu ki laptopa ethernet kablosuyla internete bağladığımda hiç bir sorun yok. Fakat laptopu aktif kullandığım için sabit kullanamıyorum wifi gerekiyor. Sizce laptopum da ki bu internet kopmalarının sebebi nedir yazılımsal mı yoksa donanımsal mı bi sorun var acaba ? Yardımlarınızı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

KS

esaret

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam yazılımsal bir sorun gibi duruyor açıkçası. Driver güncellemesi yaptınız mı?

Evet hocam ağ dahil diğer tüm yazılımları güncelledim üzerine birde Complete Internet Repair programı yardımı ile ağ üzerinde temizlikte yaptım. Biraz daha iyileşti ama mesela bi oyunu girildiği zaman oyunda ping yok ama lag var. Az önce tekrar hız testi yaptım test biraz daha iyileşti fakat şöyle bir şey keşfettim az önce ne alakadır bende bilmiyorum ama tesste bilgisayarın perfomansı, fan açmasıyla bağdaşık bir şekilde internet hızı düşüp yükseliyor özellikle dikkat ettim 5-6 kere test ettim bu şekilde oluyor. Daha önce böyle bir sorunum yoktu 3 gün önce format attıktan sonra başladı bu sorunlar

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam güç ayarlarında ürün güç tasarruf modunda mı çalışıyor? Yüksek performans moduna alır mısınız eğer değil ise?

Donanımsal arıza olacağını sanmıyorum dediğim gibi :)

KS

esaret

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam güç ayarlarında ürün güç tasarruf modunda mı çalışıyor? Yüksek performans moduna alır mısınız eğer değil ise?

Donanımsal arıza olacağını sanmıyorum dediğim gibi :)

Vallahi bende anlam veremedim ya :)  Yüksek performansta oda.. Ben Zula oyununu oynuyorum normalde asla lag,ping olmazdı az önce oyuna girdim lagtan oynanmıyor ve şimdi de ping artmaya başladı 140-227 arası ping anlık bir anda 23-60 arasında düşüyor geri çıkıyor

İnternet hızım bu şuan normal internet girişleri hızlandı gibi ama oyunda ki ping ve lag sorunu hala devam ediyor.

İnternetimin hız ölçümü: https://ttnet.speedtestcustom.com/result/227cc930-9225-11ea-a50d-23ea5289608a

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam eğer yazılımsal değil ise artık donanımdan şüphelenmeliyiz. Çünkü kablo ile bağladığınızda bir sıkıntı yok. Yazılım konusunda da herşeyi denedik :)

KS

esaret

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam eğer yazılımsal değil ise artık donanımdan şüphelenmeliyiz. Çünkü kablo ile bağladığınızda bir sıkıntı yok. Yazılım konusunda da herşeyi denedik :)

Belki de laptopu değiştirme vakti gelmiştir :)

KS

esaret

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
mahirsecici' Alıntı:
wifi kartının güncellemeler ile uyumsuz olmasından kaynaklı sanıyorum.

hem manuel hem program vasıtası hem de otomatik olarak ayrı ayrı sildim yükledim şuan internet hızı normale döndü çok şükür tek sorun online fps oyunlarda lag ve ping var ama internetim hızlı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri