Samsung SCX 4200 çıktı alma sorunu hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emresengun14

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

Samsung scx 4200 marka yazıcımda karşılaştığım sorunla ilgili yardım almak istiyorum. Öncelikle sorunumun nedeninin bilgisayardan kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Muhasebe işi için kullandığım yazıcıdan çıktı almak istediğimde tepki vermiyor lakin bilgisayara rest attıktan sonra bilgisayar açılınca son yazdırmak istediğim yazı çıkıyor.

Önceden bu sorunla karşılaştığımda birkaç defa driver silip yükleyerek bu sorunu halletmiştim fakat bütün gün uğraşmama rağmen sorunu halledemedim. Driver dosyasını defalarca kaldırıp yükledim. İlk yüklendiğinde bir kere normal çıktı alabiliyorum ama sonrasında sorunum baş gösteriyor ve çıktı alamıyorum.

Acaba bilgisayarımda ne gibi bir hata var? Başıma şöyle garip bir olay da geldi; 6 7 ay önce bir sınav giriş belgesi çıktısı almıştım bilgisayarıma rest attıktan sonra o belgenin çıktısını verdi. Çok tuhafıma gitti neden kaynakladığı hakkında bilgisi olan birisi yardım edebilirse çok sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cvp: Yazıcıdan çıktı alamama sorunu.

Aygıt Yöneticisi üzerinden yazıcıyı sürücüsüyle kaldırıp daha sonra Windows Ayarları > Cihazlar bölümünden kalktığından emin olur ama bu işlemler sırasında yazıcı bilgisayara bağlı olmasın. Daha sonra bağlayıp önce aygıtın sistem tarafından tanımlanmasını bekleyin ve sonra sürücü kurulumu yapın. Bu işlemlerden sonra işe yararsa ne ala ama yaramazsa bakarız sonrasında ne önerebilirim.

KS

emresengun14

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Teşekkür ederim, dediğiniz işlemleri gün içinde yaptım, bilgisayardan kaldırdıktan sonra yeniden başlattım. Yazıcıyı tekrar bağladığımda sürücüleri kendi bulup yükledi ama sorunum devam etti. Pazartesiye beyanname vermem gerektiği için köşeye sıkışmış durumdayım. Benim garip bulduğum olay aylar önce farklı bir yazıcıdan aldığım çıktının bilgisayara rest atınca karşıma çıkması oldu.
Format işine gitmeden başka bir çözüm yolu bulabilir miyim onu merak ediyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Ürün tanımlamadan düşüyor olabilir bir ihtimal. Yani sistem USB ara yüzünden ürün devre dışı kalıyorsa sistem yeniden başlatmada tekrar tanımlanacağı için bu ilk bahsettiğiniz devam etme olayı oluyor olabilir.

Öncelikle şunları deneyin. Aygıt Yöneticisinden Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicisi ve İnsan Arabirimi Cihazları altındaki tüm aygıtların Özellikler>Güç Yönetimi(Hepsinde olmayabilir sorun yok) sekmesi altındaki Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. adlı kutuların onaylarını kaldırın. Bu seçenek soketler kullanılmazken devre dışı bırakılmasını sağlayan bir ayar. Bir ihtimal bununla alakalı bir sorun varsa çözülebilir.

Birde bu yazıcı ile alakalı yerli/yabancı kaynaklarda bir ton sorun yaşayan insan gördüm. Cihaz biraz bu konuda mimli bir ürün.

KS

emresengun14

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Samsung SCX 4200 çıktı alma sorunu hk.

Bugün birisi geldi yardımcı oldu yanında pek duramadım ama çalışıyor şuan. Adam bilgisayara rest atma kapatıp açma şimdilik yoksa eski haline döner dedi. 2 3 gün kullanıp bilgisayarı tamirciye götürmem gerekiyor anlaşılan. Anladığım kadarıyla yazıcıda bir sorun yokmuş. İlginiz için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri