Samsung WindowWindows Bağlantısı Hiz... sürekli durduluyor nedir?

Heinzel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
merhaba arkadaslar demin discordda takılırken telefonuma bi uyarı geldi aşırı korktum acaba trojen mi yedim diye lütfen yardım edin bu uyarı ne

Ekli dosyalar

• 20220812_220029.jpg
    20220812_220029.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 10

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Windows Bağlantısı: Samsung cihazlar ile Windows arası bir.. uyumluluk aracı desem sanırım yanlış olmaz sanırım.

Bilgisayarınızdaki "Telefon Bağlantısı" uygulaması ile Samsung cihazınızdaki "Windows Bağlantısı" uygulaması ile cihazlarınızı eşleyerek kullanabiliyorsunuz.

Aldığınız uyarıda muhtemelen bağlantı kopukluğundan kaynaklı olabilir. Sürekli aynı uyarıyı alıyorsanız uygulamayı durdurun ve ön belleği temizleyip tekrar girin. Olmaz ise hem telefonunuzdaki uygulamanın verilerini silin hem de bilgisayarınızdaki uygulamayı sıfırlayın. Ardından eşlediğiniz Microsoft hesabına tarayıcıdan giriş yaparak mobil cihazınızı kaldırın ve uygulamalara tekrar girerek cihazlarınızı eşleyin büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Daha fazla detay:

KS

Heinzel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Windows Bağlantısı: Samsung cihazlar ile Windows arası bir.. uyumluluk aracı desem sanırım yanlış olmaz sanırım.

Bilgisayarınızdaki "Telefon Bağlantısı" uygulaması ile Samsung cihazınızdaki "Windows Bağlantısı" uygulaması ile cihazlarınızı eşleyerek kullanabiliyorsunuz.

Aldığınız uyarıda muhtemelen bağlantı kopukluğundan kaynaklı olabilir. Sürekli aynı uyarıyı alıyorsanız uygulamayı durdurun ve ön belleği temizleyip tekrar girin. Olmaz ise hem telefonunuzdaki uygulamanın verilerini silin hem de bilgisayarınızdaki uygulamayı sıfırlayın. Ardından eşlediğiniz Microsoft hesabına tarayıcıdan giriş yaparak mobil cihazınızı kaldırın ve uygulamalara tekrar girerek cihazlarınızı eşleyin büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Daha fazla detay:
Reis Bilgisayarımda falan öyle bir uygulama yok zaten konuyu açma sebebimde bu acaba trojen mi yedim

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Reis Bilgisayarımda falan öyle bir uygulama yok zaten konuyu açma sebebimde bu acaba trojen mi yedim

Herhangi bir apk veya Play Store'da yeni çıkmış uygulamaları edinmediyseniz virüs olacağını sanmıyorum. Android cihazlarda bazı uygulamalar arka planda siz elle kapatsanız dahi açılabiliyor. Yine de bunu kullanmıyorsanız kapatın. Ve virüs endişeniz varsa Play Store'dan Malwarebytes indirin ve 7 günlük deneme sürümünü alın. Ardından tam tarama yaptırın. (Deneme sürümünü aldıktan sonra iptal etmeyi unutmayın. Yoksa deneme sürümü sonrası ücretlendirmeye tâbi tutulabilirsiniz.)

Windows bağlantısını, mobil cihazından kapatmak için:

Ayarlar > Gelmişmiş Özellikler > "Windows Bağlantısı" özelliğini kapatın.
Ayarlar > Erişebilirlik > Yüklü uygulamalar > "Windows Bağlantısı" 'na girip işlevi kapatın.

Ayarlar > Uygulamalar > "Windows Bağlantısı" ve "Windows Bağlantısı Hizmeti" durdurup depolama bölümünden verilerini silin ardından devre dışı bırakılabiliyorlarsa devre dışı bırakın. (Bu özelliği kullanmak istediğinizde bunları açmanız gerekecek)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri