Soru Satrançta Profesyonelleşmek İçin Ne Yapılması Gerek ?

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
Arkadaşlar küçüklüğümden beri satranç oynarım fakat hep bomboş anlatılmış ve bomboş oynanmış yıllardan ibaret görüyorum. Sıfırdan başlamak değil de daha sonrasında yapılması gerekenleri öğrenmek istiyorum.(açılışlar, basit mat hamleleri vs.). Detaylı bir şekilde öğrenebilmek için bana tavsiyeleriniz nelerdir? İzlemem gereken videoları atarsanız sevinirim. Chess.com da 500 elom var.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arkadaşlar küçüklüğümden beri satranç oynarım fakat hep bomboş anlatılmış ve bomboş oynanmış yıllardan ibaret görüyorum. Sıfırdan başlamak değil de daha sonrasında yapılması gerekenleri öğrenmek istiyorum.(açılışlar, basit mat hamleleri vs.). Detaylı bir şekilde öğrenebilmek için bana tavsiyeleriniz nelerdir? İzlemem gereken videoları atarsanız sevinirim. Chess.com da 500 elom var.
forumda yıllarını santracna veren cıkması zor. söyle diyebilirim satranc turnuvalarına girebilirsin

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Valla satranç üzerine kurulu forumlara sormak daha doğru olur ama bol bol satranç bulmacası çözebilirsin

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
bu forumda kücüklükten beri satranc oynayan zor cıkar kücüklükten beri bilgisayarla ilgilenenler daha cok cıkar burda cevapını bulamazsınız

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Oynanmış satranç şampiyonalarini okuyup tahtada oynamaya çalış hocam hamle hamle biraz pratik ile daha iyi bir oyuncu olabilirsin zor ama en iyi kitapla öğreniliyor

zeck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Çocukluk yıllarımda ortaokulda okul 3.sü idim..aradan 24 yıl geçti şimdi oğlum heves ediyor..epic gamesten chess ultrayi indirdim..daha heyecanla yaklaşıyor tabi teknoloji içinde olunca..şu kadarını söyleyeyim okul sonrası,okul öncesi , tenefüslerde sürekli oynardık biz.. antrenman yapicak arkadaşlar edin derim..düşünmeden basit hamle mantığınla asla oynama derim..kitap edin güzel bilgiler var içerisinde..YouTube ta videolar bulabilirsin..

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Benimde hobilerimden birisi satranç. Yardım etmek isterim. isterseniz özelden konuşabiliriz

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
500 elo giriş seviyesi bile sayılmaz. Ben hiçbirşey bilmeden bikaç haftada 700 elo falanım arada öylesine giriyorum. Ders alman gerek.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
valla tam hatırlamıyorum bir seri vardı onu izleye izleye 2. sınıftayken öğretmenimi yenmiştim istediğim kutu oyununu almıştı hard vs atmıştık hocayla yani :D

yuoutubda bu hareketleri gösteren en kısa sürede şah ve mat nasıl atılır ne durumlarda ne tarz hareketler yapılmalı bunları öğreten yutup kanalı vardıda adını hatırlayamadım hocanm

bunları izleyerek 2. sınıf hocamı yenmiştim ben yani bu tarz videoları izleyerek geliştirebilirsiniz ayrıyettende sizden daha iyi bilgili iyi oynayan birisini bulup sürekli onla oynamanız lazım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri