Soru Shopier İle İlgili Sorum

omerio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Merhabalar öncelikle,
Benim bir dostum e ticareti shopier ile başlamak istiyor forma ile ilgili ''Bireysel''
Fakat bunun için vergi levhası vs. gerekiyor mu?
Vergi felan ödeyecek mi vs. bu konular hakkında hiç bilgim yok
Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

peachez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bireysel olduğu için ödemesine gerek yok, ama bir dükkan, şirket açarsa vergi levhası ile birlikte fatura kesip satın alan kişilere göndermeli

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
dükkan veyahut şirket yok peki fatura kesmemiz gerekiyor mu?
Ürün satışından para kazanılmaya başlandığında satışların faturalı olarak gerçekleşmesi gerekir. Satıştan bir kazanç elde edildiği için bu kazancın vergilendirilmesi gerekir. Bu nedenle Instagram da dahil herhangi bir platformda yaptığınız satışlarda vergi vermeniz gerekmektedir

Ürün satışından para kazanılmaya başlandığında satışların faturalı olarak gerçekleşmesi gerekir. Satıştan bir kazanç elde edildiği için bu kazancın vergilendirilmesi gerekir. Bu nedenle Instagram da dahil herhangi bir platformda yaptığınız satışlarda vergi vermeniz gerekmektedir
Vergi mükellefi olup bur vergi levhanızın olması gerekiyor muhasebeciyim merak ettiğiniz bir konu var ise sorabilirsiniz

KS

omerio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
peki hocam vergiyi nerede ödeyeceğiz ayriyetten faturalı nasıl keseceğiz anlatırsanız sevinirim

Vergi mükellefi olup bur vergi levhanızın olması gerekiyor muhasebeciyim merak ettiğiniz bir konu var ise sorabilirsiniz
Hocam bir vergi levhası varmış birde şirketi de varmış Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri